Jump to content
extasyto

Проблем: Люда харчи като луд

Recommended Posts

Значи, по принцип Прелюда не се кара много-много, но се наложи цяла седмица да се движи, след което бе засечен разход НАД 20л/100км!!!!!!!И тфа не е само на стрелката, ами и резервоара си се изпразва като нищо.При това не е ръчкана много, но да дава 20/100 просто е нереално.Айде казвайте кфо да праа, щото с тоя разход си е......П.С. Колата е Prelude '91 B20A4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, по принцип Прелюда не се кара много-много, но се наложи цяла седмица да се движи, след което бе засечен разход НАД 20л/100км!!!!!!!И тфа не е само на стрелката, ами и резервоара си се изпразва като нищо.При това не е ръчкана много, но да дава 20/100 просто е нереално.Айде казвайте кфо да праа, щото с тоя разход си е......П.С. Колата е Prelude '91 B20A4.

виж си въздушния филтър да не е задръстен защото ако не достига въздух - компенсира с бензин. също така виж за течове, ако го гори всичкия тоя бензин трябва да пропушва според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушния филтър е екстра, само че забелязах че отзад се получава много голям конденс при гърнето (повече от обикновенното).Ако е тфа проблема как да го Оправа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В20А4 с два карба ли е?самнявам се да е с два карба и да е с 4 завививащи колела....ако е с два карба почти не знам за какво става,но инжекционен мотор с такъв разход определено е проблем.....познавам още един човек с подобен проблем който е автомонтьор и все още не е разбрал какъв е проблема.сигурен ли си че под колата няма течове или около мотора?да няма проблем с бензиновия регулатор?как са ти инжекторите?що не ги свалиш и не ги провериш?може някой да е със спекъл електромагнит и да ти тече непрекъснато.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В20А4 с два карба ли е?самнявам се да е с два карба и да е с 4 завививащи колела....ако е с два карба почти не знам за какво става,но инжекционен мотор с такъв разход определено е проблем.....познавам още един човек с подобен проблем който е автомонтьор и все още не е разбрал какъв е проблема.сигурен ли си че под колата няма течове или около мотора?да няма проблем с бензиновия регулатор?как са ти инжекторите?що не ги свалиш и не ги провериш?може някой да е със спекъл електромагнит и да ти тече непрекъснато.

Тфа за 2та карба и 4те завиващи колела го дискутираме на всякъде :huh: .Така си е просто колата.А относно проблема, дочух че може и да е от мембраните на карбураторите.Айде давайте да го мислиме тоя Прелюд щото напрао си скъсах нервите.П.С. Има ли възможност да се сложи инжекцион от Акорд/Прелюд и ако да, как става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега забелязах че в доста теми споменавате някакъв сервиз и механик "Омбре" или нещо такова ;) Казвайте къде е тоя човек да му я карам и да я гледаме че напрао откачам.2-3 пъти като позлвам Kick Down и напрао стрелката се забива по 0-та.Мноо е зле

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

координати на Омбре от темата в "Сервизи и Магазини"http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=2913

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че оспорвам качествата на Омбрето, но аз бих ти предложил и един диагностик Ивчо до сервиза на Крафт в Дружба в София. Плюс това ми е интересен твоя Прелюд, защото аз имам същия, но с B20A5 двигателя и пълна инжекция и доста хинтове мога да ти дам, но без да го погледнеме на живо няма да стане.Успех!

Редактирано от charlie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...