Jump to content
magito

проблем с хидравличен маркуч

Recommended Posts

Колеги от два месеца имам проблем с хидравличният маркуч за високо налягане излизащ от хидравличната помпа и свърващ се в хидравличната рейка.Питането ми е следното: може ли този маркуч да се отремонтира (да се смени съответният маркуч с нов и наново да се кербоват връзките),има ли клапан вътре в маркуча?Ако някой го е отремонтирал да пише защото втора употреба е изккупен навсякъде,а нов е 500+,От десен волан не става,че бил по къс.Акорда ми е 2,2 дизел  2004г,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз минах по този път тази седмица понеже маркуча сълзеше и беше омаслил мотора отзад.

Правих го в Плевен, като момчета сложиха нов маркуч след като измериха стария, а от стария взеха пружина и сачма които бяха вътре в него и ги преместиха в новия, след това кербоваха накрайниците на новия маркуч и всичко заспа!

Цялото упражнение хвана 80 лв със смяната на хидравличната течност, но хората са ми близки и незнам каква ще е клиентската цена!

Редактирано от dido dobrev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се,спокойно.Най-важното е да се вземе от стария въпросната пружина и съчма(успокотител) и да се монтира на новия.Този успокоител компенсира хидравличните удари на помпата и ако не се сложи започват едно бучене  удари във волана и големи филми,другото е лесно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз минах по този път тази седмица понеже маркуча сълзеше и беше омаслил мотора отзад.

Правих го в Плевен, като момчета сложиха нов маркуч след като измериха стария, а от стария взеха пружина и сачма които бяха вътре в него и ги преместиха в новия, след това кербоваха накрайниците на новия маркуч и всичко заспа!

Цялото упражнение хвана 80 лв със смяната на хидравличната течност, но хората са ми близки и незнам каква ще е клиентската цена!

 аз съм от Плевен,къде са тези момчета които са го поправили,направо да отивам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата се казва ЕТ Нейчо Нейчев ето и техни координати http://plevenski-obiavi.com/ads/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B8-2/ може да им звъннеш да се уговорите , но ще трябва да отидеш при някой майстор, който да ти свали маркуча и после да ти го качи, защото те само ги правят.

Ако си нямаш майстор мога да ти препоръчам моя, поне му е прясно в главата как се сваля маркуча :)

Редактирано от dido dobrev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата се казва ЕТ Нейчо Нейчев ето и техни координати http://plevenski-obiavi.com/ads/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B8-2/ може да им звъннеш да се уговорите , но ще трябва да отидеш при някой майстор, който да ти свали маркуча и после да ти го качи, защото те само ги правят.

Ако си нямаш майстор мога да ти препоръчам моя, поне му е прясно в главата как се сваля маркуча :)

благодаря,ще отида да го правят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам абсолютно същия проблем, от няколко дни. Някой да знае читава фирма в София, при която да отида?

 

Благодаря предварително,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята ще я карам вдругиден за спукан хидравличен маркуч. Оригинална хидравлична течност PSF-S от Бултрако е 37,50лв/л. 1л ти стига и отколкото знам не се препоръчва не-оригинална течност. Даже един колега се оплаква, че сложил няква друга и после проблеми, нещо почвала чак да ври, виел волана и т.н. Като сложил оригинална се оправили проблемите.

 

В ЮбиКо ще я водя. Казаха ми, че с труда ще ми легне към 220лв с оригиналната течност, ама аз ще си донеса моя, защото така и така бях вземал. Това значи че към 180лв трябва да ми вземат. Какъв маркуч слагат не знам да ти кажа. По принцип човекът ми каза, че можело и 2-ра употреба оригинален да пробва да намери. Да ти кажа не знам кое би било по-добър вариант, по-скоро нов не-оригинален си мисля.

 

Знай, че е изключително важно как се монтира маркуча. Отворът трябва да е точния размер иначе почвали свистенета, тресене и други проблеми. Аз лично колата си никъде другаде не я водя освен ЮбиКо, Омбре и Бултрако. В това отношение всеки преценя за себе си.

 

Ще пиша как е колата след ремонта.

 

Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

 

Ще очаквам инфо, как е минало.

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Фирмата се казва ЕТ Нейчо Нейчев ето и техни координати http://plevenski-obiavi.com/ads/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B8-2/ може да им звъннеш да се уговорите , но ще трябва да отидеш при някой майстор, който да ти свали маркуча и после да ти го качи, защото те само ги правят.

Ако си нямаш майстор мога да ти препоръчам моя, поне му е прясно в главата как се сваля маркуча :)

благодаря,ще отида да го правят.

 

Здравей, какво стана оправиха ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изработиха маркуча,, Нейчо Нейчев",всичко засега е ок.Вече е монтиран и карам.Самият маркуч е на семперит малко по твърд и с платнено покритие отвън.Подмяната на маркуча с кербовката и работата по него ми излезе 40лв,труд за сваляне и качване 30лв и масло 37.50лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София правят хидравлични маркучи на бул. Европа посока от с. Божурище към кръговото с околовръстен път преди разклона за Банкя. Ходих там преди 3 години и съм доволен за 30 лв. го направиха като нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го смених в ЮбиКо.

Добре е всичко сега. Нивото на течността не е спадало откакто го смених. Иначе за качество.. времето ще покаже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...