Jump to content
xfls

Виене от предницата на Honda CR-V

Recommended Posts

Здравейте, търся мнение относно виенето в това видео - https://www.youtube.com/watch?v=0Oro97mumXY. Колата е 2000 година. Карах колата в сервиз и твърдят, че е от предните гумите, които са Hankook Dynapro Atm. Задните са други. Няма луфт на лагерите на главините. Гумите ще се сменят близките 1-2 месеца, но все още не съм стигнал до тях след покупката на "новата" кола. Чува се между 55 и 65км/ч, като при 60 е най-силно, а след това затихва. Не забелязвам да се променя при завиване в двете посоки. Направихме тест с един приятел седнал отзад и сякаш се чува по-сило в лявата страна. 

 

Интересувам се дали е възможно въпросното виене да е от нещо друго овен гумите?

Редактирано от xfls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя сервиз слушаха ли я на подемник на 60км/ч със слушалки(докторски) по възлите от който може да се очаква виене?

Така се елиминират възможните агрегати и се посочвават гумите.

Слушалките са същите като докторските, само,че на мястото на мебраната е завинтена(приспособена) шпилка с подходящата резба, може и с мебраната, ама слушащия ще стане :tongue1: !

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа какво точно са правили, за да стигнат до заключението, че е от гумите. Предполагам, че само са проверили за луфтове в главините отпред. Чува се и при изключен двигател на свободна скорост.

Редактирано от xfls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, а и на много хора тук се е случвало да си купим виещи гуми и дано да е това и сигурно е от тях, но след като те тромози, информирай се, наблюдавай процеса на диагностициране. За да спиш спокойно. Тук доколкото се уверих баячи няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах (слушах) клипчето и все едно съм в мойта кола. При мен вият гумите. Направи следният експеримент. Потърси участък от пътя с различен от основният асфалт, закърпен а не цалостно асфалтиран. Когато преминаваш през различна по структура настилка ако е от гумите тогава шума ще се промени драстично. Ако не се променя тогава са лагери. Не е задължително лагерите да имат хлабина за да вият. Първо им пада "циментацията" , а след това се появява луфт. И аз ти пожелавам да е от гумите, и най-вероятно е точно така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята. Ще обърна внимание дали се променя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Точно като зимното ми TOYO, колегата с различния асфалт е много прав. Опитай, но като на гуми ми звучи и на мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че е от гумите. Благодаря за съветите!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...