Jump to content
apple_jack

CRV-2007 губи вакуум от спирачките при престой

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам следния проблем (ЦРВ 2007 2,2 iCTDi). При престой (4-6 часа) хондата ми губи вакуум от спирачките и педала е ужасно твърд и не подлежи на натискане. При палене и в движение нямам проблем. Странното е, че когато изгася колата и примерно отново подам само контакт (за да прибера огледалата, примерно) тогава проблем няма дори и след два дни. Бях в Бултрако, преди да установя това с контакта и понеже само вдигаха рамене, реших да си поръчам възвратния клапан и уплътнението. Чакам ги да дойдат, но в последствие установих че след като изгася и подам контакт без да паля, проблем с колата няма. Това ме кара да се замисля дали няма някакво ел. клапанче или знам ли какво по помпата, което да е всъщност проблема. От бултрако ме увериха че досега с този клапан са нямали проблем с друга кола, което още веднъж ме навежда на мисълта че не е там проблема.

Нямам представа и откъде да намеря цялата вакуумна схема, която да включва вс. елементи включително и вакуум помпата. Това което намирам е само от усилвателя, предпазния клапан и маркуча как отива към помпата.

Благодаря предварително за помощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Slayer!

 

пак не виждам вакуум помпа в тези схеми. схемата, която е за хидроусилвателя свършва до маркуча и скрепителната скоба номер 26 и оттам нататък какво се случва не е ясно. В друга схема не виждам вакуумна помпа и разклоненията от нея?

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано това ти помогне:

post-20738-0-62837000-1438265773_thumb.gif

 

post-20738-0-70947400-1438265796_thumb.gif

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич,

 

мерси. Само ако има линк, че без описание на елементите нищо не разбирам. Сигурен ли си че схемата е за ЦРВ 2007 2,2 Дизел.Позиция 8, нали е нещото където стои съдчето за спирачната течност, при мен ми се струва, че е нещо по различно и скобите 2 при мен са едни бели пластмасови скоби, не приличат на тези от снимката.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

 

 има разни моторни вентилчета, но едва ли ще може да се диагностицира с точност от мен и от майсторите около мен, вкл. и бултрако. Ще се кара така, явно!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...