Jump to content
ivailobaltov

Въпрос за инвалидните коли.

Recommended Posts

Колеги чувал ли е някой за закон за инвалидните коли,който гласи в общ смисъл,че няма право да се кара дори с пълномощно,когато инвалида не е в колата.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Ами нашата кола е инвалидна, понеже майка ми е инвалид.Такова нещо не съм чувал.Може би става въпрос за това, че ако инвалида не е в колата, не можеш да се ползваш с преференциите които по принцип могат да ползват инвалидите - да паркираш на забраненео, да влизаш в забрнени улици и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony
Отговорено (Редактирано)

Този въпрос ми изглегда провокиран от някое ченге. Да не би да са се заяли с теб. Мисля че няма такова нещо. Все пак никой незнае дали не трябва да спреш на някое място за инвалиди, или да влезнеш не където трябва за да вземеш примерно инвалида. Така закона би те възпрепятствал да изпълниш задължението си спрямо човека, когато не е с теб.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма токова нещо! Единственото ограничение е на привилегиите ( които са доста :tease: ). Ползваш привилегиите само в присъствието на инвалида :D И така е правилно според мен. Друг е въпроса че бате ви Бойко реже яко в последно време, да му ........ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в това че искам да продам колата си която е на мои роднина инвалид,и не искам бъдещият собственик на колата да бере ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Kenix

А, може ли инвалида да продаде колата, за да може новият собственик да си я регистрира на негово име. Ако да къкво трябва да заплати инвалида, мито, наказателни такси, или до изтичане на 3-те години не може?Благодая ви !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се продаде, ама ще си внесете митото което е спестено при вноса.Не се дължи само когато вече е изтекъл законовият 3 годишен срок и тогава вече се продава свободно, като всяка друга кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ManiaK

Тъпото е че вече нали отпаднаха митата, а тези които са вкарали кола на името на инвалид и се явяват заварено положение трябва пак да изчакат въпростния срок от три години!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Ама едни са чакали, други са купували на инвалид, трети са плащали мито....И все пак времето минава бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...