Jump to content
hefest

бързи въпроси относно масла

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

колеги та едни бързи въпроси на които могат да ми отговорят повечето колеги.
понеже живея в провинцията,и от скоро се сдобих с Харви и реших да сменя маслата.та понеже немога да ида лично,ще помоля колега(приятел) да ги купи от Хонда представителя(мисля че за този на Бул.България говорим).
та въпросите са:
-какво е трансмисионното масло на Харвито и колко поема като количество, и допълнително към този въпрос другата ми кола е сивик аеродек с б18ц4 двигател тя също е за смяна на трансмисионното(ако са еднакви маслата колко поема евентуално всяка от колите за да взема по голямо количество и за двата автомобила)

-относно Харви-то,ще трябва и масло за диференциала отново колко поема(за него четох че ако не е сменяно по принцип е хубаво да се смени скоро след първата смяна(за това да знам колко да купя и евентуално в какви разфасовки са)

-и трети последен въпрос Харвито с какво двигателно масло да се кара,разгледах сервизната литература,погледнах и водената техническа книжка но не е вписано последното(сегашното масло) какво е,колата е на 130к,за сивика съм се спрял и карам с мотул 6100 10/40,колеги вие карате от години и знаете наи добре спрямо изминати км кое е наи разумно.


данни на колите за да съм полезен към собствените си въпроси :)
Хр-в 2004  d16w5
Сивик аерокед 1999 b18c4
благодаря предварително на колегите които ще ми отделят време.помощ и съвети

Редактирано от hefest

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само Харвито..всички коли в Мобилето са на 130к.:)

 

Разфасовките са по 1л.Можеш да си поръчаш директно по телефона с куриер масло.Задния диф събира по-малко от литър масло DPSF.Ръчната ск, кутия и дават 1,8л.На Аеродека е 2,2л.Маслото за ск.кутия е MTF

 

За двигателя в зависимост от състоянието и лапането.Мотул е правилната марка,5В30 си го хапва добре,но и маже добре...въпрос на вкус :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора,кажи речи си е хубаво да взема dpsf-2л за да го сменя два пъти през малък интервал,а за трансмисионното mtf 5л да ми е мирна главата :)
това ще е първа смяна на двигателното на харвито и за това още незнам колко похапва,но ако масовото за модел-а е 5v30 тогава и аз на него да се спра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За двигателното, бих ти препоръчал да пробваш как е с 5w40 и следващата смяна ако решиш да си сипеш 5w30. 

Лично аз от MTF-а от Бултрако не съм доволен. Бях с конкретен модел 5w40 на yacco и 2-ра ми влизаше като на нова кутия на студено, смених го с хондовото (нали да е оригинално) и всичко приключи. Само да ми остане време и пак си минавам на двигателното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...