Jump to content
igniter

Проблем с хидравличната помпа на съединителя на сивик 6-та генерация.

Recommended Posts

Здравейте,Преди около година педалът на съединителя започна да не връща до край.Имаше нещо черно в казанчето с хидравличната течност.Промих системата и като че ли работата на помпата леко се подобри.На скоро пак започнах инстинктивно да побутвам педала обратно и се сетих да проверя в казанчето - и пак някакви чернилки и боклуци (от сорта на ръжда).Промих системата отново и пак някакси педалът взе да се връща (с някои дребни изключения).Та накратко .... Що е то, някои сблъсквал ли се е с подобен проблем.Дали е мастър / слейв цилиндъра или нещо друго за смяна.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, мързеше ме да снимам, но положението при мен изглежда значително по-зле.

Има много от същата гнас около буталото на помпата, предполагам някоя гумичка се е разтворила във спирачната течност.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Готово, проблема решен с втора употреба мастер помпа.

Мисля че сега съединителя работи такак както е работел когато колата е излязла от завода в Сузука :)

 

ps: благодаря ти за съдействието Japanese fever ;) 

Редактирано от igniter
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е ръждясал прилично цилиндъра на старата помпа, можеш да я ремонтираш. Малко водна шкурка, един ремонтен комплект гумички за 10 тина лв и си имаш после почти нова помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...