Jump to content
plamenlg

дава грешка на бензин

Recommended Posts

Здравейте колеги,от известно време се сблъсквам с тоя проблем..Още при самото палене сутрин на бензин светва лампата на компа и директно влиза в авариен режим(над 3500 об. прекъсвача се включва).Колата е със емулатор на дюзите АЕВ446 и има и на ламбда сондата емулатор.Досега не е светила нито на газ нито на бензин откакто е монтирана газовата преди 7 години.Изчетох всички теми за тая болка,пробвах друга ламбда и друг емулатор за нея ,но ефект никакъв.При преминаване на газ ако я угася и запаля на газ не свети чека поне докато не измина 2-3 минути на 5-та с над 80 км,тогава пак светва.Остава ми съмнение за АЕВ446 дали може да се скапе по такъв начин че на бензин да отчита грешка  още от самото запалване.Празопоих всички връзки на емулатора с дюзите, за тях поне се надявам да работят.Питането ми е ако разкача емулатора и си вържа инжекторите без него , с надеждата че ще излезне от него проблема,достатъчно ли е да не търся на друго място проблема..на грешка 16 в таблицата е посочено проблем с инсталацията, неработещ инжектор и възможна грешка в самия комп..(когото също смених само за проба и новия отчете същата грешка).Отделно че разхода на газ отиде на 15 градско, а на бензин прекъсва от време на време както си е  на скорост двигателя заглъхва за 10-15 секунди и пак ''захапва''...Ще съм благодарен на всякакви мнения от по-препатилите от мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...