Jump to content
PetioHonda

Внос на кола от Италия

Recommended Posts

Здравейте! Харесал съм си нещо определено и понеже на българския пазар го няма, реших да проуча как стои въпроса с внос на кола от Италия. Свързах се с 2-3 обяви по имейл и гугъл преводач, за да видя горе долу отношението на продавача. Като цяло изглеждат точни хора (части лица), пращат детайлни и хубави снимки, снимки на документи и т.н, но пък съм чувал и доста лоши неща за търговията на автомобили там. Това, което не ми хареса е, че от 3 обяви всеки казваше, че цената е тази която е посочена и няма мърдане надолу. Преди да пиша тук изчетох доста информация, но най-актуалната беше от 2012, затова и реших да направя тази тема, а и се надявам да е полезна и на други хора.Та питанията ми са следните:1. Кола с италиански номера, единствения начин да се докара е на автовоз. Четох, че има и друг вариант, да се прехвърли на твое име и да си вземеш собствени номера от Италия, но услугата струва 600 евро? Някой може ли да го потвърди това и да каже ако се вземе с автовоз и само се отпише колата, плаща ли се пак такава сума? 2. До колкото разбрах мястото на автовоза струва от 150 до 300 евро, но това включва единствено да ти я натовари и докара т.е аз трябва да съм си уредил другите неща. Има ли вариант да се плати на човек, предполагам "джамбазин" да ходи да гледа, търси и ако хареса нещо да ми звънне и да се разбираме дали да я взема или не се практикува така? Като цяло искам ако някой се занимава с това или пък са му докарвали кола по тази схема да разясни процедурата, предимства и недостатъци на различните варианти. Кола от Германия изключвам поради две причини - изгнили са и във всичките немски сайтове за коли няма това което търся. В италианските излизат не повече от 3-4 коли по зададените от мен критерии. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...