Jump to content
DemiroFF

Ниски обороти и претрисане в ниските

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

 

Обслужих си CR-Vто (ангренаж , ролка , водна помпа , нови свещи NGK, реглаж на клапани , смяна масла и филтри ) ! Обаче ми остана следния проблем който си беше и преди ожслужването и реглажа - лекото притрисане и много лекото менене на обороти , което почти не се забелязва но се усеща при претрисането. Претрисането е само в ниските . Колата ми работи на около 500-600 оборота които ми се струват прекалено ниски . Мислех че ще се оправи след реглажа , но проблема си остана. Само да отбележа че всички изпускателни бяха стегнали , и 2 от смукателните. Да не би претрисането да е в следствие на ниските обороти ?! На 900 не се усеща нищо . Само като загрее добре и паднат на 500-600

 

Да проверя ли нещо лабда сондата , тъй като беше обливана в масло по пътя докато се прибирах от англия , понеже ми течеше много картера .

 

Някакви мнения и рпепоръки .Ще съм благодарен къде да търся проблема . На диагностика не съм я качвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 500-600 са си нормалните обороти за тази кола като загрее. Преди имах немски автомобил за който нормалните са 750-850, и на мен ми беше чудно как това са оборотите на тая кола. Само да ти кажа след като сложих газовата в началото шашнах газовия майстор като оборотомера седеше на 0 а колата работеше :)) човека каза, че за сефте вижда такова нещо как можело японеца да го направи това нещо ха ха ха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работят на 500-600 оборота,вервай ми,а това че оборотомера показва 0 си е проблем изцяло на твойта кола.Колегата пуснал темата,можеш да си вдигнеш оборотите от болтчето на дросела(това най-отгоре,което е за права отвертка)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работят на 500-600 оборота,вервай ми,а това че оборотомера показва 0 си е проблем изцяло на твойта кола.Колегата пуснал темата,можеш да си вдигнеш оборотите от болтчето на дросела(това най-отгоре,което е за права отвертка)

Да но при това положение ако ги вдигна от там , няма ли да са и по- високи при студен мотор ... ниски са само когато колата загрее , в покой . Притрисането в следствие на ниските обороти ли са ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да са по-високи от колкото трябва при студен мотор,и да притрисането може да е в следствие на ниските обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да са по-високи от колкото трябва при студен мотор,и да притрисането може да е в следствие на ниските обороти.

 

Колега това с регулирането на оборотите го пробвах , и не играе роля според мен. В момента съм завъртял болта на дросела докрай ... и оборотите пак са си 500-600 и си претриса . И дросела почистих  с обезмаслител , както и IACV ... ----> НЯМА промяна . Дросела и Iacv си беха идеално чисти,

Редактирано от DemiroFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият дросел почисти ли,там където затваря клапата?Ако там е насъбрал нагар и боклуци ще ти прави проблем в ниските.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият дросел почисти ли,там където затваря клапата?Ако там е насъбрал нагар и боклуци ще ти прави проблем в ниските.

 

Колега вече писах че съм го почистил , и като свалих гумата си беше като нов . Нямаше нагари и подобни мизерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобен проблем , след обслужване на колата като загрее оборотите пропадаха и колата притрисаше , дросел клапата беше чиста , оказа се , че след свалянето на акомулатора копютъра дава някаква грешка , след диагностиката грешката се изчисти и оборотите се оправиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай трудно ще можем да помогнем от тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...