Jump to content
LionHeart

Минаване през граница - Румъния.

Recommended Posts

Здравейте колеги, извинявам се, че се налага да правя тема тук и да питам..но не намерих из интернет подобна информация или явно не съм търсил задълбочено. След седмица се прибирам във България и летя от Ливърпул-Англия до Букурещ-Румъния и понеже не съм минавал граница по суша исках да попитам какви са процедурите при минаване на самата граница за багаж и по-точно ако имам някаква техника с мен или определена сума пари, има ли някакъв лимит, който не трябва да превишавам и да се стига да декларирам или да плащам такси и т.н.Ще съм адски благодарен някой да ме светне с точност как стоят нещата.   :newbie: Благодаря !   :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал питаш за преминаване на границата  Румъния - България. На границата няма какво да декларираш показваш само лична карта и си вътре(чиста формалност).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха точно преди 5 минути се прибирам,минавайки абсолютно същата процедура само че летях от Лондон за Букурещ.Ако те интересува нещо по специфично питай,иначе както колегата по горе е писал-показваш лична карта и това е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал питаш за преминаване на границата  Румъния - България. На границата няма какво да декларираш показваш само лична карта и си вътре(чиста формалност).

 

Има вариант за деклариране, чл.3 от НАРЕДБА № Н-1 от 01.02.2012 г. за пренасянето през границата на страната на парични средства...... гласи " Пренасянето на парични средства в размер на 10 000 евро или повече или тяхната равностойност в левове или друга валута през границата на страната за или от държава - членка на Европейския съюз, се декларира при поискване от страна на митническите органи по реда на чл. 9 ".

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ливърпул - Букурещ? Че защо не взе изиджет от Манчестър - София? Мисля че щеше да си спестиш едно приключение. Иначе няма проблеми по границата. Лична карта и това е. Даже на излизане с колата един български граничар започна да ме разпитва за акорда как е разгледа го. Мислел и той да си купува. Умен човек знае какво да пазарува :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...