Jump to content
bezupre4niq

Присвирене от съединителя

Recommended Posts

Колеги, онзи ден взех црв набор 2002 бензин.Беше с твърд съединител, но и останалите бяха с твърд съединител. Като я взех я покарах,но явно в еофорията не усетих нищо.Сега като направих 200 300 км ,забелязах нещо притеснително.На първа и на задна като маневрираш и си на полусъединител се чува едно присвирване и щом пуснеш съединитела или го натиснеш докрай спира да се чува и в тоя момент когато е на полусъединител усещам все едно има леко пристъргване по педала. Някакви идеи- като  на някакъв лагер ми мяза на мен, но вие как мислите.

Редактирано от bezupre4niq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, няма проблеми със съединителя, отделя добре ,няма приплъзване колкото и газ да даваш, но това ме притеснява. Дочух, че дизеловите имали по-проблемен съединител, но явно и при мен има някакъв проблем. Минах през Омбре преди да го купя за диагностика, но те не казаха нищо по тоя въпрос за съединителя , твърдоста му или тем подобни.

Редактирано от bezupre4niq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е феродов диск, пружинките по него. Аксиалния лагер би трябвало да шуми с натиснат съединител ако е от него. Ако пък е лагер на първичен ще има шум при пуснат съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е феродов диск, пружинките по него. Аксиалния лагер би трябвало да шуми с натиснат съединител ако е от него. Ако пък е лагер на първичен ще има шум при пуснат съединител.

Тоест , вероятно е феродов диск за смяна или има някаква вероятност от това че не е карана 3 4 месеца, нещо да се е зацапало, клеясало.Явно при свободно време, ще се заляга отодоло, за да видя откъде точно идва тоя неприятен звък.

Редактирано от bezupre4niq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...