Jump to content
hndcvc

D13 кабр с газ - въпрос?

Recommended Posts

Здравейте , колеги. Карам Сивик 5та D13B2 карбуратор на газ с изпарител Ловато. Понеже по-често пътувам към София с един Голф 3ка и оставям Хондата на майка ми въпроса ми е има ли някакъв вариант (някаква система) колата да пали автоматично на бензин и да обръща на газ или на обороти или още по добре на температура като при ГИ-тата. Питам защото във зимните студени месеци , когато аз си я карам си паля на бензин и обръщам на газ , но е неприятно , че трябва първо да се изпразни карбуратора от бензина и после веднага да пуснеш притока на газ. Често ми се случва на някое кръстовище да угасна. Да не говорим пък , че майка ми още по трудно би се справила с тази процедура и просто кажи речи цяла зима колата се пали само на газ понякога и при -10 градуса. Моля посъветвайте ме ако можете за някакво решение , защото не съм запознат дали има някакъв вариант , чрез който да се елиминира този момент с дебненето кога ще свърши бензина в карба и тогава да обърнеш на газ , без да се дави , омешва горива или , да гасне на пътя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пали на газ в студа караи така. Вариант няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пали си. Значи така ще се кара. Благодаря за отговора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пали на бензин и веднага дай на средно положение копчето,да поработи на място докато загрее или докато свърши бензина като изгасне обръщаш На газ палиш и тръгваш.Аз така правя докато я чакам да позагрее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...