Jump to content
perfissimo

Теч в купето 6-та ген хеч

Recommended Posts

Здравеите колеги,днес случаино повдигнах стелката и видях едно голямо влажно петно,на шофьорското място по средата и едно съвсем малко под педала на газта.Откъде може да е протекло или да влиза вода?Проверих в чуждестранни форуми:Някои казват,че е от шибидаха,понеже има тръби за оттичане на водата,от уплътненията на предния прозорец...Също така не духа през централните 2 решетки,където са авариините и подгрева за стъклото.може ли да е и от това?Какво е вашето мнение  :| Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиииииии провери дали на "ЕК9"-ата не са и спукане тръбите на парното ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи съм объркал наименованието с ек9?:D От скоро съм собственик,ако греша се извинявам

Редактирано от perfissimo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ако е Хеч :) е ЕJ :) Няма нищо всеки се учи :) И все пак си мисля , че най вероятно имаш спукани тръби на парното или маншоните през които минават от коша към купето въпросните тръби са скъсани или вече въобще ги няма и като вали се пълни с вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,благодаря,а как може да се стигне до тръбите,трябва ли да се сваля таблото или друга част

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста работа си е ... и да трябва да се сваля таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

Собственик  съм на Хонда Сивик , 6-та генерация хеч и имам подобен проблем.Миналата година в началото на лятото, при проливен дъжд или пък няколко дъждовни дни подред забелязах , че се събира вода долу в стелките на шофьорското място.Рових , четох из форумите  - повечето теми бяха за вода в краката на пасажерското място.Почнах да отмятам вариантите за теч според предложените: уплътнение на предното стъкло, дренажни отвори под пластмасата на чистачките.Нямам шибедах , затова  ми отпадна веднага като опция.Оказа се ,че и след почистване на дренажните отвори ( вярно този отляво имаше кал и листа) продължаваше да тече вода в купето след дъжд.

Понеже не се сетих за други варианти предприех радикални мерки: свалих си отново пластмасата под чистачките, самата машинка за чистачките , та дори и предния капак , за да проверя дали евентуално няма някакъв теч около дренажните отвори.Свалих и левия калник и проблема се изясни.Под калника има отвор от който излизат кабели за левия мигач на калника (непосредствено пред вратата) и кабели за тонколоната в шофьорската врата.Гуменото уплътнение на отвора беше излязло и през отвора с размери около 50х30 мм си влиза вода в купето.Сложих го обратно , намазах със силикон.Предполагам, че някой от предишните собственици като си е правил тонколоната е издърпал по-силно кабела и го е измъкнал.Сега ще чакам следващия дъжд да проверя със сигурност дали съм прав ( от полевите тестове засега съм на 90 % сигурен, но все пак).

Надявам се да съм бил полезен , ако някой има подобен проблем и е отметнал всички останали варианти това също е опция, па макар и рядко срещана.

 

Поздрави  

Редактирано от Clayman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам теч, но в багажника. Още миналата година, бях забелязал, че тече от уплътненията на стоповете, но след доброто им уплътняване, продължава да влиза макар и малко, вода. Това се случва само от лявата страна. Ще трябва да се свалят пластмасите и да се оглежда по обстойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...