Jump to content
didiod

Проблем със съединителя CRV II 2.2 N22A2

Recommended Posts

След известно каране след закупуване на джипа се появи пукане в педала на съединителя при отпускането му при пълно натискане до долу .След пръскане с контактен спрей спира за кратко и после пак се появява.От скоро изпукването и вече леко скърцане се появи и при самото натискане на педала...ходих на сервиз и майстора се изказа че може да е направо комплект съедините????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Констатираш пукане и леко скърцане - но какъв ти е въпроса?

 

Иначе след време, при натискане на педала на съединителя, при почти всички започва да се усеща леко скърцане в самия педал.

А за пукането - как и къде го усещаш, защото има една тръбичка , която излиза от горната помпа /където се налива течността/, която се движи и при натискане на педала пука гадно. Накарай някой да натиска и пуска педала, а ти гледай там и ще видиш как се мести тази тръбичка и ще я чуеш как припуква. Можеш да я допреш с ръка - още по-добре ще  усетиш пукането. Не се стяга , а напръскай със спрей и за известно време пукането ще спре.

Направи това и виж дали пукането ще изчезне преди да мислиш за съединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пукането се усеща и чува всякаш от самия педал все едно препуква пружина...при натискане още при първото леко усилие и най долу след отпускане на педала...прави ми впечатление,че ако не отпусна педала докрай и натисна отново няма пукане,прави го само ако се пусне педала до крайно положение....някъде четох че съществува пружина която връща педала и тя прави проблем,но незнам дали при мен я има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам една много тънка тръбичка която излиза и влиза там където се налива течността,но тя не се движи,но като я хванах и натиснахме педала пукането се усещаше от нея ,а скърцането е в долната помпа ниско до двигателя зад ръдятора където се вижда и движението от натискането на педала имам снимки но нещо не мога да ги кача

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казах за горната помпа /като ориентир ти казах да я търсиш там където се налива течността/.

Говоря за ето тази връзка и метална тръбичка  на самата помпа:

 

post-20738-0-69759500-1418482390_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да точно от там се чува дори усеща пукането,но след наръсване със спрей нямаше ефект...като си допра ръката на помпата се усеща вътре самото препукване всякаш не работи както трябва нещо вътре...в понеделник съм в сервиза да видим какво ще излезе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...