Jump to content
milenzh

Въпрос относно CR-V 2,4 I -VTEC 166 hp,2009 АВТОМАТИК

Recommended Posts

Колеги,някой може ли да ми каже повече относно този СР-В  3 генерация,добри ли са,как е двигателя,мисля да му слагам ГИ

.Харесал съм я от германия и тия дни мисля да отида да я видя...

какво да гледам при покупката,кои неща биха ми намекнали че колата не е в ред...

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси във форума имаше подробно разписано как да провериш автоматика в ред ли е. Двигателя е супер - по-подходящ за колата от 2.0, защото има по-голям въртящ момент

 

Ето какво ми беше писал по този въпрос един колега

 

За задния диф предполагам знаеш, пълен ляв/десен и гаааз напред/назад.

Автоматика - всичко трябва да се случва плавно - превключванията от P на R, от N на R u D да са без удар (ритане), между скоростите също не трябва да рита, или да боксува.

Гледай да я пробваш студена, как ще включва скоростите (всички, нагоре-надолу), и ти я загрей до нормална температура да видиш как включва тогава. Пробвай автомата и на екстремно потегляне - като на драг, газта до долу и да изреди всички скорости. Кикдауна пробвай дали работи съвестно. Overdrive също. Моторна спирачка - на стръмно спускане, на най-високата предавка, или предишната натискаш спирачка, докато автомата свали на по-ниска и пускаш спирачката. Колата трябва да продължи да се движи на тази предавка без да минава на по-горна. Като свърши спускането сама отива на по-горна. Lock-up - на най-висока предавка задържаш постоянна скорост, да кажем около 120 км/ч, и трябва да усетиш още едно превключване нагоре и освобождаване на двг с едни 300-500 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...