Jump to content
slavi_90

Странен проблем с алтернатор

Recommended Posts

колеги помагаите,алтернатора ми запуши,спря да зарежда,пребрах се в къщи свалих акомолатор,клеми на алтернатора развих горния болт за обтягане свалих ремака остана да премахна долния дълъг болт които е на люлката,гаиката я отвих но болта не мърда, няма глава за да се отвива бих със лос и чук болта се приплеска но не мърда да се избива допитах се до маистор каза че не е на резба избива се със лекота 

болта е същия като на клипа със квадратна глава 7:48  -- https://www.youtube.com/watch?v=9M4lB8n6Vmk

моля помогнете

автомобила е Хонда Сивик 5 93год. 1.3 75к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болта излиза с избиване в посока колелото на автомобила. Вчера сменях с един приятел на една D15-ka :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болта го избивам в посока от отвитата гаика на зад разбирасе  :pinch: не мърда изобщо,мисля да лягам и да режа болта там където свършва стойката на алтернатора и започва самия алтернатор,на две места ще трябва да режа болта за да освобода алтернатора 

болтът е същия като този:  http://www.ebay.com/itm/OEM-HONDA-ACURA-ALTERNATOR-BOLT-CIVIC-DEL-SOL-CRX-CRV-INTEGRA-D16-B16-B18-B20/171513063700?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D27538%26meid%3D5e384d967b7a424a96c56854b2ba1ddf%26pid%3D100005%26prg%3D11353%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D181585944265&rt=nc

няма място за малка флекса,ще го режа с лист от ножовка :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стоиката на алтернатора пробвах да я сваля но не става има болт точно под алтернатора не може да се бръкне без да е свален алтернатора .../ ПОМОГНЕТЕ ДЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли с ВД40 и нагряване ?! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обмислях варианта със нагряване,но дали няма да се стопи лака по намотките,иска ми се да го рециклирам ако подлежи

стоиката на динамото се държи на 2 болта за блока,днес отвих единия болт другия се пада под динамото пилих ключ звезда да е по тесен да бръкна и да го отвия,бръкнах със 300 зора и ключа преварте,болта се орони  :unsure:  !! и   цял ден режа главата на болта  със лис от ножовка имам ход на рязане не повече от 5-6 сантиметра отрязах болта до половината и се сетих да завъртя стоиката след  като се държи само на един болт,завъртях я и сега мисля че ще може да се бръкне с малка флекса за да се до отреже главата на болта държашт стоиката за блока утре ще пробвам  :fun:

ObiChLiFk0 благодаря за съдеистивието  :honda:  от 145 прегледи на темата  само ти помагаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Проблемът е решен

 срязах главата на болта на стоиката,свалих алтернатора със се стоиката след което избих проблемния дълъг болт със варията оказа се че статора е пробил има и изгоряли диоди,намерих друг алтернатор 30лв  :D

затваряйте темата  :honda:  :honda:

Редактирано от slavi_90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за 30 лева направо си ударил джакпота за работещ алтернатор. Ама на мене по ми е интересно как се справи с отрязаните болтове, успя ли да ги развиеш?

И не се отчайвай, че само един човек ти е отговорил, най-вероятно тези които четат темата не знаят отговора, а тези които знаят отговора най-вероятно не са я прочели.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отряязаната глава на болта на стоиката на алтернатора (освобождава напрежението във болта) остана да старчи 2 сантима от болта които хванах със водопроводен ключ и отвих със лекота

намерих друг болт за стоиката.дългия болт го избих след като положих стоиката със алтернатора на наковалния,съсипах гаиката и болта но намерих друг :) толкова проблеми заради един ръждясал и не забиващ се болт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...