Jump to content
ObiChLiFk0

Трудно пали като стане около 0 градуса B16A2

Recommended Posts

май наистина е TDC датчика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мога да кажа че делко от б20 пак би ти свърило работа,разглабял съм моето(б16а2) и на б20 и вътре са идентични, за бобината и датчика съм сигурен че са еднакви :) п. п. гледах в гугъл и ми се видя че датчика се сменя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм :) ще разгледам делкото пак из основи като го сваля отново утре :) Мерси много колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, стига се чуди и мая още. Смени го тва делко преди да си счупиш мотора. Кой ще ти даде или намери само датчик. + по спомен  датчиците за TDC, CPS, CYР вървят с делкото. Каква инсталация ти е колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OBD2 е оригинално двигателя. утре ще пробвам нещо друго ... днес като я запалих и хванах снопа с кабелите на буксата на делкото и колата угасна ... което ме навежда на мисълта че ако има кофти спойка връзка при суапа тъй като минах към П28 комп съответно ОБД1 и се наложи снадка на кабели за да подкарам делкото ... може в студеното проблема да идва от там.

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, от там трябваше да започнеш между другото! :) мисля, че от там ти идват проблемите. Хващаш кабелче по кабелче и ги презапояваш после със силиконов термошлаух ги изолираш и става бетон! Намерил съм ти и делко от В18, ако е сдало багажа все пак. Еднакви са.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сряда като стане -6 -7 ще видим резултата ... днес след всичките процедури си запали нормално но все пак е 1 градус :) + до колкото четох Съпротивлението на TDC датчика трябва да е между 350 и 750 ома ... Днес замерих моя ... 332 ома ... което ме навежда на мисълта , че с оправянето на инсталацията проблема няма да е решен и все пак ще сменя делкото :) но това ще го видим в сряда ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно вече е изчаткал и датчика от постоянното близнене с други кабели, но поне вече знаем причината и няма да изчатка и новото делко като го сложиш. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се студена спойка на кабелите  като сме суапвали двигателя и сътоветно ОБД2 буксата преправяхме кабелаците за ОБД1 защото сложих комп П28 ... и 1-та спойка ... кофтиииии Преправих всички кабели на ново и е пушка. 
Освен това колеги мерете и датчика какво съпротивление ви дава :) трябва да е междъ 350 и 700. На 9 пинова букса е между 3-то и 7-мо краче.
Поздрави :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е оцелял все пак явно. Дееа тея Хонди, трудно се чупят май. =D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...