Jump to content
nedyalkov

Натягане ръчна спирачка Акорд 7 2.4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Проблема не е кой знае какъв, но е дразнещ. Колата е Акорд 2.4 Type S 2003 година (от поста). Въпроса ми е как се натяга ръчната спирачка, защото до преди няколко месеца при лек наклон хващаше още на първия зъб, а сега доста трябва да я дръпна да прищрака, за да държи и пак ми се струва, че не е достатъчно здраво. Въпроса ми е дали може да се натегне по някакъв начин, има ли някакви други накладки вътре в дисковете (както при някои немски марки автомобили), защото накладките в комплект на четирите колела са сменяни преди 20 хил. км., но бих казал, че са износени много малко.

В сервиз не съм питал, защото ако не е нещо много сложно бих опитал сам да я регулирам ръчната.

Ще съм благодарен някой да сподели опит по въпроса.

:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразучих въпроса и явно има леко износване на накладките, но тъй като има още доста живот в тях за сега ще карам така. Оказа се все пак, че като дръпнеш по сериозно ръчната си държи доста здраво, така че може да считате темата за приключена. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да свалиш подлакътника,и под него се намира връзката между лоста на ръчната и двете жила към спирачните апарати.От там се може да се натегнат жилата.Между другото ръчната спирачка е с отделни челюстни накладки и орделни апарати от задните спирачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...