Jump to content
Guest FreekManiak

Хондичката и ръждата

Recommended Posts

Guest FreekManiak

Братлета, искам сега да ви питам нещо свързано с ръждата сега. Поразгледах доста така и да ви кажа гледам ,че хондичките си гният (и то май доста). Доколкото знам , от 91 акорд вече се прави така,че да не ръждясва. Ако може да ме светнете малко по този въпрос ще ви бъда благодарен :angry: Все пак вие си карате такива машини и трябва да си ги знаете.

Редактирано от FreekManiak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Японските ламарини са най-добрите . Т'ва бояджия ми го е обяснявал.Всяка стара кола гние , най-малкото защото е преживяла удари и сякви климатички условия незнайни.Но като цяло проблеми няма с ръждата. Аз поне ръждясала Хонда много рядко съм виждал и то трябва да е бая старичка. Виж 5тите генрации дето са 15 годишни горе-доле тук-там фащат леко , но далеч от проблемно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kamenski

Японските ламарини са най-добрите . Т'ва бояджия ми го е обяснявал.Всяка стара кола гние , най-малкото защото е преживяла удари и сякви климатички условия незнайни.Но като цяло проблеми няма с ръждата. Аз поне ръждясала Хонда много рядко съм виждал и то трябва да е бая старичка. Виж 5тите генрации дето са 15 годишни горе-доле тук-там фащат леко , но далеч от проблемно !

колега не сам сагласен с тебе виждал сам доста 5г. изгнили даже и няколко 6г. а за това че японските ламаринки са наи добрите изобщо не е вярно моя сивик е 95г и има ражда докато на баща ми аудито дето е 88г. няма и грам :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest target

Братлета, искам сега да ви питам нещо свързано с ръждата сега. Поразгледах доста така и да ви кажа гледам ,че хондичките си гният (и то май доста). Доколкото знам , от 91 акорд вече се прави така,че да не ръждясва. Ако може да ме светнете малко по този въпрос ще ви бъда благодарен smile.gif Все пак вие си карате такива машини и трябва да си ги знаете. След като хондите гният ( и то май доста ) какво да кажем за опели те???????? АКО КАРАШ ХОНДАТА ПОСТОЯННО НА МАКС ТЯ НЯМА ВРЕМЕ ДА ГНИЕ :angry::bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Японските ламарини са най-добрите . Т'ва бояджия ми го е обяснявал.Всяка стара кола гние , най-малкото защото е преживяла удари и сякви климатички условия незнайни.Но като цяло проблеми няма с ръждата. Аз поне ръждясала Хонда много рядко съм виждал и то трябва да е бая старичка. Виж 5тите генрации дето са 15 годишни горе-доле тук-там фащат леко , но далеч от проблемно !

колега не сам сагласен с тебе виждал сам доста 5г. изгнили даже и няколко 6г. а за това че японските ламаринки са наи добрите изобщо не е вярно моя сивик е 95г и има ражда докато на баща ми аудито дето е 88г. няма и грам :angry:
Твоя сивик има ръжда защото удрян на местата с ръжда а и тя не е болка за уумиране защото доста време ще си я караш преди да видиш шупли по ламарината от ръждата няма как да има подобно нещо освен вътре в купето под ламаринката над сондата това гние но след обработка на съответните места няма да видиш ръжда а и си е въпрос на подръжка за да не ти гние колата само алуминиевите купета не хващат ръжда Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

колега не сам сагласен с тебе виждал сам доста 5г. изгнили даже и няколко 6г. а за това че японските ламаринки са наи добрите изобщо не е вярно моя сивик е 95г и има ражда докато на баща ми аудито дето е 88г. няма и грам :angry:

Еми както кажеш колега , но според мен с този пример заблуждаваш аудиторията , защото може да има 10 причини за това. Все пак анти-корозионните покрития се нарушават и твърдението ти може да е вярно ако и 2те коли ги имаш от нови и са прекарали годините при равни условия. Ауди наистина рядко се вижда изгнило - съгласен съм , нямам идея да кажа обратното. Но със същия успех може някой след теб да се изкаже но в обратен ред :bg:.едит : аз пък нито една 6-та не съм виждал грам ръждива .А това ,че 5тите масово се внасят от Австрия дето им е е*ана мамата е друг въпрос ! Тука ги лъснат евтинко покрият ръждата и след малко хоп - а те ръждясвали ! Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye

На моята и правихме веждите (задните). Сега гледам по праговете е тръгнала, но по важни места - няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

чак опел не могат да конкурират, ама си гният яко хондичките, няма какво да се лъжеммоите и 2те бяха готови за фред флинстоуни ги боря, и пак се появява ръждата :rolleyes: тънки са ламарините, покритието е слабо и не издържа, камъчетата от пътя го разбиват. веждите масово ръждясват. 4та, 5та, че и 6та дори (за сивиците говоря)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

чак опел не могат да конкурират, ама си гният яко хондичките, няма какво да се лъжеммоите и 2те бяха готови за фред флинстоуни ги боря, и пак се появява ръждата :rolleyes: тънки са ламарините, покритието е слабо и не издържа, камъчетата от пътя го разбиват. веждите масово ръждясват. 4та, 5та, че и 6та дори (за сивиците говоря)

Ти така го беше преборил , че калниците играеха ролите на крила над 200 км/ч ;) Ела да видиш след като го изкърпихме тотално и от всякъде как ще кара 3-та година без да бъде боядисана и стои само на антикорозионна смола и спрей за 9 лв ;) На сивик 5-та генерация им са слаби единствено веждите !!! всичко останало ръждясва заради удъри !!! Стария ми 21 годишен сивик , че сега след като му изкривих прага преди 2 години реши да разпространява ръждата насам натам , всичко останало е бетон ( по купето ) , но да кажем металната пластина на оплътненията на предното стъкло я крепи въздушното съпротивление и общо взето там където не си е свършил бояджията работата ( само е пребоядисвана понеже цвета беше станал като керемидите по покривите ) и не е махал оплътненията има заченки на ръждички !!! Аз също знам , че ламарините на Хонда са айляшка работа за тенекиджиите , меки колкото си щеш , като белгийски кашкавал !!! Единствената слаба ламарина е на Шътълите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pitbuls

пи4ове,вси4ко 6то варви вав водата раждясва,няма как.с подходя6та подготовка раждичката се изолира за далго време.ако всяко лято се маже от доло нямате грижи.пи4ове,вси4ко 6то варви вав водата раждясва,няма как.с подходя6та подготовка раждичката се изолира за далго време.ако всяко лято се маже от доло нямате грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SLADURA

ако сте си ги купували от Враца - може :D ... там предимно внасят от Австрия, а в Австрия нама как да не са раждясали колите !!!! Аз лично си продадох маздата по тази причина - Внос от Австрия с много Ръжда !!!! :D В момента хондето ми е перфектно, грам ръжда няма - дори точица ръжда не виждам ( дори и на местата където ми е жулната колата и няма боя) - ама е внос от Италия а там проблемите са други (ИЗДУХАНИ ДВИГАТЕЛИ- тия италианци влобще не сменят масло мамка им :P ) Маздето го бях спасил по следния начин, кърпиш си веждите и праговете, под ако имаш нужда, и на всички места където имаш възможност да сложиш по една спирнцовка моторно масло СЛАГАЙ - спира да гние веднага :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest civic1.5

Фенове Сивик 5 има двоина галванизация на купето така че забравете за ражда, естествено ако е удряна вече не е така, и друго купете си коли от Холандия дето каналите са сас морска вода там коли на 5 години вече имат ражда теб кокалите ще ти изгният ти за колатра говориш, като писах че кола се купува от Сланчава ИТАЛИЯ никои не вярва, а и друго хварлят едни химикали за да не им замразват патищата дето стапят ламаринките за нула време а и друго освен в ИТАЛИА и в ШВЕИЦАРИЯ не хварлят химикали има провинции кадето е забранено сас закон заради околната среда а и 6 генерация Сивик има баня от галванизиране ама само една :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

Ами няма какво да се заблуждаваме - задните вежди и долния край на вратичката на сивик 5та ген са си податливи към корозия, но в общи линии с това приключва податливостта им (поне засега, все пак най-старите са на по 15 години, като станат на 20+ знае ли човек). А за тънките ламарини съм съгласен, тънки са, но и затова са ни леки колите, а не по 1200кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FreekManiak

Добре де ,аз познавам един човек който си кара Ауди 80. Значи тоя тип 3 пъти си утря колата и все още от никъде не му е избила ръждичка. Ква е тая работа бе :(;) Каквото и коразионно покритие да има тая кола, то трябваше да се наруши. Верно, удъра не беши силен, колкото да му поразмести тиникииките, но все пак тва си е удър. Я ми кажете що става така, а хондетата ГНИЯТ м*мка им ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Добре де ,аз познавам един човек който си кара Ауди 80. Значи тоя тип 3 пъти си утря колата и все още от никъде не му е избила ръждичка. Ква е тая работа бе :(;) Каквото и коразионно покритие да има тая кола, то трябваше да се наруши. Верно, удъра не беши силен, колкото да му поразмести тиникииките, но все пак тва си е удър. Я ми кажете що става така, а хондетата ГНИЯТ м*мка им ;)

Зависи от удара и климатичните условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FreekManiak

Зависи от удара и климатичните условия.Еми удара не бешо кой знай колко силен , но това си е тинекия. Тя и от малко се вие. Но все пак смяня броня, калник.... А колата е винаги на открито. Те нямат гараж. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

мом4ета аз работя в сервиз в които боядисваме предимно хонди,затова мога да ви кажа едно мнение което съм затвърдил с дълги години опит.Гният хондите вкарани от Австрия,германия и държавите с пове4ко сняг,заради химикалите,пясъка,лугата и вси4ките други боклуци които хвърлят на пътя зимъска.Може да видите изгнила италянка,но това показва 4е е имала удар.МОята 5-та е от италия не е удряна,не е боядисвана и изглежда като нова(късмет). :( А като цяло,наистина има какво да се желае по антикорозионната за6тита на моделите до 95г. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ауди по ражди не можем да се мерим те са много здрави а и по новите са аломиниеви. А пък наште хонди като цяло раждяават по задните вежди 6 генерация сущо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди имат двойно подцинковане на ламарините, после ламарините са им доста по-дебелки от нашите, а и им дават 10 години антикорозионна гаранция още от Ауди 80 насам (В3 модела, т.нар. Яйце), но това не пречи колата да е тежичка, доста тясна и макар да е седан, да има почти толкова малък багажник колкото 5 ген хеч! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Моята Хондичка е бая поръждяслъла (Civic 5Gen) , но е удряна два пъти доста сериозно отпред и отзад. Левият праг го няма половината.И една две дупчици по десния. Но това в следствие на ударите и че всичките си 14 годинки е прекарала в нашата мила родина.Иначе задните вежди им гният на повечето сивици. Това е което мога да кажа , като пешеходец в момента който си гледа колата разкостена :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 5г си гният доста прилично.До момента съм имал 3 такива и 3-те бяха изгнили(прагове,задни вежди и....) Абе гният си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

да попитам, понеже 2-3 пъти опирах на легнали полицаи - имали нещо, което да направя ?Опиранията бяха леки, "жулвания" но ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японските ламарини са най-добрите . Т'ва бояджия ми го е обяснявал.Всяка стара кола гние , най-малкото защото е преживяла удари и сякви климатички условия незнайни.Но като цяло проблеми няма с ръждата. Аз поне ръждясала Хонда много рядко съм виждал и то трябва да е бая старичка. Виж 5тите генрации дето са 15 годишни горе-доле тук-там фащат леко , но далеч от проблемно !

колега не сам сагласен с тебе виждал сам доста 5г. изгнили даже и няколко 6г. а за това че японските ламаринки са наи добрите изобщо не е вярно моя сивик е 95г и има ражда докато на баща ми аудито дето е 88г. няма и грам :)
to tva zavisi ot mnoo raboti az sum vijdal audi 92 god. s padnal preden most (magare)ot rujda taka 4e zavisi no po princip 5 gen si strada ot vejdi no dale4 po bezobidno ot OPEL DRUGOTO IME NA RUJDATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кво казваш ....??? :)

Редактирано от RoadRaceR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:tease: Във форума на Опел: "Моята корса няма и капка ръжда. Наистина!!!" - "Това съобщение е било изтрито от модераторите. 10% предупреждение" :D:D Нищо лично към Опел. Майтап да става :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах Ауди близо 7 г. Като го продадох беше жестоко изгнило отвсякъде. Верно е че немците правят качествена галванизация и явно японците не са и лепнали рецептичката още:worthy: но и това ще стане. Сега карам хонда сивик внос от Италия. Много запазена кола, без грам ръжда или следи от удар, а и имах късмет с добре запазен двигател. Абе какво да ви кажа , колата сякаш сега излиза от магазина което си е чудо за италиянка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...