Jump to content
Guest Dead man

Златен талон спасява шофьори от глоби...........

Recommended Posts

Guest Dead man

Колеги,разгледайте ми линка и си кажете мнението.......http://www.standartnews.com/bg/article.php...;article=177834За мен това е още един начин като ни спрат да се правят на " луди" полицайте и да ни искат пари!!!!!(че те друго и не правят май....... :angry::bg::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Знаем го т'ва ...... ама това мен ще ме огрее ако 6 години не карам кола :angry:.

 

"В София щастливците са 20" -> хахахахаха ...... за цяла София само 20тина ли нямат нарушения бе :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Ами това нещо "златен талон" не мисля ,че може да мотивира някого :) .За какво ми е ,щом само при едно нарушение си го взимат обратно :angry: .Според мен има далеч по-ефективни стимули за водачите:ПРИМЕР :Ако кажат,че "ако в период 1 година водача не извърши нарушение,то той получава (примерно)30% намаление на застраховки,винетки и т.н. за следващата",ами О.К :) това е стимул......Ама туй за 6 години ала-бала :bg: луда работа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ian

Определено разумен човек няма да се мотивира от това "предложение" на КАТ. Дори и да нямаш нарушения последните 6 години (шест!, не е истина просто...), за да вземеш този талон трябва да инвестираш 2 ходения до КАТ - един път да помолиш да ти го издадат и още веднъж - да си го вземеш. Не знам как е по другите градове, но това в София означава поне 6 часа от живота ти (и то в работно време). Е, ако 6 часа от живота си ги оценяш на по-малко от 5-10 лева, значи е на далавера да ходиш да си го взимаш. Щото си мисля, че толкоз му е стойността на тоз талон - 5 или 10 лева, според случая :angry:.Показателен е фактът, че в София програмата е пожънала мощен успех - цели 20 шафьора са горди притежатели на златното талон - на фона на няколко стотин хиляди шофьора общо тук... (btw, талонът е само "златен" - оставили са си вратичка и за пускане на "платинен" след време :bg:)

Редактирано от ian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_I_T_A_K_A

Абе то добре ама 6 години без нарушения.....това според мен, може да го направят само шофьори, които се качват на кола 2 пати в годината....незнам, поне аз така си мисля, а и за едно нарушение, едва ли някой ще се трогне и да се юрне да виси в КАТ за да му опростят един фиш от 10 кинта примерно.... малко няма смисал според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Те това наистина е як стимул да не правиш нарушения тия или са идиоти или нас ни мислят за такива :angry::) поредната глупост от контролните органи връщат времето на медалите е следващата стъпака ха-ха-ха кретени побъркани :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Blondy

... за да вземеш този талон трябва да инвестираш 2 ходения до КАТ - един път да помолиш да ти го издадат и още веднъж - да си го вземеш. Не знам как е по другите градове, но това в София означава поне 6 часа от живота ти (и то в работно време). Е, ако 6 часа от живота си ги оценяш на по-малко от 5-10 лева, значи е на далавера да ходиш да си го взимаш. Щото си мисля, че толкоз му е стойността на тоз талон - 5 или 10 лева, според случая :angry:.

Аз лятото закарах една приятелка до КАТ да си вземе книжката и попитах на едно от гишетата. Служителката беше много любезна, провери ме и после ми даде една молба да попълня и ме прати да си платя таксата, която не си спомням колко беше /по-малко от 3лв./, всичко това за по-малко 10мин. Като се върнах ми попълни оранжевото талонче, пожела ми леко и безаварийно и това беше. Всичко за по-малко от 20мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pancho

Тоя талон е страшен бе.Дали ако ме хванат без номера и пил ще ме пуснат с него.Поне за 6 години примерно каране 1 път човек да се направи на прасе :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Тоя талон е страшен бе.Дали ако ме хванат без номера и пил ще ме пуснат с него.Поне за 6 години примерно каране 1 път човек да се направи на прасе :rolleyes:

Вероятно ще ти кажат, че ти опрощават превишената скорост , но ти взимат книжката и те вкарват в затвора заради високото съдържание на алкохол ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Абе то добре ама 6 години без нарушения.....това според мен, може да го направят само шофьори, които се качват на кола 2 пати в годината....

Именно! Един приятел имаше точно така въпросните 6 години. Аха да го извади и те пък взели, че го спрели за нарушение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ian

... за да вземеш този талон трябва да инвестираш 2 ходения до КАТ - един път да помолиш да ти го издадат и още веднъж - да си го вземеш. Не знам как е по другите градове, но това в София означава поне 6 часа от живота ти (и то в работно време). Е, ако 6 часа от живота си ги оценяш на по-малко от 5-10 лева, значи е на далавера да ходиш да си го взимаш. Щото си мисля, че толкоз му е стойността на тоз талон - 5 или 10 лева, според случая ;).

Аз лятото закарах една приятелка до КАТ да си вземе книжката и попитах на едно от гишетата. Служителката беше много любезна, провери ме и после ми даде една молба да попълня и ме прати да си платя таксата, която не си спомням колко беше /по-малко от 3лв./, всичко това за по-малко 10мин. Като се върнах ми попълни оранжевото талонче, пожела ми леко и безаварийно и това беше. Всичко за по-малко от 20мин.
Супер, Blondy! Значи нашият КАТ се променя, и то към добро... Много интересно, че си успяла да си свършиш каквато и до е работа там за по-малко от 10 минути. Звучи като да са отворили отделно гише за раздаване на златни талондри...Иначе - написаното в статията "до седмица ще те проверят и ще ходиш да си го вземеш" звучи като да ходиш два пъти дотам. Гишетата, от които се взимат талони, са 2 и не можеш да ги сбъркаш никога - познаваш ги веднага по 2-те опашки, стигащи до средата на салона. На тях се чака между 20 минути и час и половина - според настроението на служителката, дебелината на опашката и разположението на звездите... /на теб очевидно не ти се е налагало да чакаш на тези опашки, след като си отговаряла на входния тест за златното талон :rolleyes: / И като сложиш 1 час за отиване и връщане до КАТ... и ги докарваш до 5-6 часа общо.Пожелавам ти да не ти се налага скоро да ползваш "отстъпката", която дава тоз талон... Но ако все пак се случи - изтупай тогава таз тема от праха, който ще я е покрил, и драсни някой ред да споделиш experience-a.P.S. Таксата, която е била по-малко от 3 лв по банка ли ти казаха, че трябва да я платиш? И... там не ти ли взеха и още 2-3 лева за превода? (...ама това е една друга болна и абсурдна БГ-тема) Редактирано от ian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Знаете ли кой заслужава и кои са тези 20 водача дето са заслужили такъв талон в София,а можеби в цялата страна?Сигурен съм че единият е дядо ми:rolleyes:то само пенсиите които не си карат колите, или като изкарат волгата веднъж в годината я карат с 20км/ч, могат да карат 6 години без произшествие.Или ако имап роизшествие,те ще са виновни и някой ще ги е блъслан отзад.Но като дойде катаджията веднага виновен е този отзад и дядката си тръгва пак с 20км/ч закъдето е тръгнал без да бъде санкциониран.и само 20 дядовци са със златни талони,щото на останлите пенсии из София волгата или москвича им е изневерил като е изгоряла някоя лампа и са получили фиш за което;)Аз имам книжка почти 7 години и са ми взети само 7 точки ама това с 6 години без фиш или акт е невъзможно ако караш всеки ден в София.А КАТ ако реши да пусне антоним на този златен талон-какъв ли ще е-сигурно талон принтнат на тоалетна хартия;)и като те гепят с него те просват на асфалта и те прегазват с патрулката....

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ian

А КАТ ако реши да пусне антоним на този златен талон-какъв ли ще е-сигурно талон принтнат на оалетна хартия;)и като те гепят с него те просват на асфалта и те прегазват с патрулката....

:rolleyes:;):D;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PRO-DRIVER
;););):):D;):):):D;);):D;););) Е отивам да си го взема не че ми трябва. :rolleyes:;);););):):D Ама може да се наложи ;) Все пак съм с всички категорий :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eternity

според мен това може да стане само ако не си активен водач как иначе да остискаш да си примерен толкова много време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

Преди две години си подменях книжката и бях чул за този талон ,та попитах и ме провериха веднага, попълних една бланка и каго отидох да си получа новата книжка беше с такъв талон. Не помня дали се плащаше нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Преди две години си подменях книжката и бях чул за този талон ,та попитах и ме провериха веднага, попълних една бланка и каго отидох да си получа новата книжка беше с такъв талон. Не помня дали се плащаше нещо.

а стига бе,имаме съклубар с такъв златен талон?невероятно......аз пък си мислих ,че всички със златните ще са или във Фолксваген или в БМВ клуба:rolleyes:а може би в на мерцедес,ако въобще имат клуб;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest svetlio

а стига бе,имаме съклубар с такъв златен талон?невероятно......аз пък си мислих ,че всички със златните ще са или във Фолксваген или в БМВ клуба:Pа може би в на мерцедес,ако въобще имат клуб:D

Иво, колегата е втори. На предната страница има още един притежател на "златното чудо" :P Даже е колежка, пропуснал си я просто май :P Зависи си от хората явно. Аз никога няма да взема таквоз талонче. Не се и надявам де :D А пък си карам бавно, бавно...и пак актове, фишове :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

на мен преди 2 седмици ми секнаха 4 години праволинейно шофиране :D , писаха ми акт за шофиране с пуснати халогени :D без наличие на мъгла. сега трябва да почна от начало 6 годишната борба за притежание "златно чудо"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

нека ви кажа за какво ми написаха пък на мен акт.зна4и карам си аз по околомръсното с новите ми нископрофилни 15-ки и изведнъж пред мен снадка на асфалта.ама от ония по 10-15 см.,реших да да блъсна първо десните гуми в асфалтовия праг и завих колата наляво при което муцуната ми се показала в насрещното.Господин полицая 200 метра по надолу решил 4е изпреварвам ире6и да ми пи6е АКТ.обясних му 4е не е така както тои си мисли и даже му показах как вси4ки заобикалят по моя на4ин,но той се обърна с гръб и каза 4е не го интересуват другите.И така заминаха 3 години без нару6ения.Кажете ми как да си сменя 4ипа,като държавата ни е пълна с подобни безумия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pancho

Всички полицаи могат да си изкарат такав талон, ама не им се занимава.Мислите ли че те имат нарушения за които да са санкционирани.Те си имат един талон КАРТА му викат :D той е платинен обаче

нека ви кажа за какво ми написаха пък на мен акт.зна4и карам си аз по околомръсното с новите ми нископрофилни 15-ки и изведнъж пред мен снадка на асфалта.ама от ония по 10-15 см.,реших да да блъсна първо десните гуми в асфалтовия праг и завих колата наляво при което муцуната ми се показала в насрещното.Господин полицая 200 метра по надолу решил 4е изпреварвам ире6и да ми пи6е АКТ.обясних му 4е не е така както тои си мисли и даже му показах как вси4ки заобикалят по моя на4ин,но той се обърна с гръб и каза 4е не го интересуват другите.И така заминаха 3 години без нару6ения.Кажете ми как да си сменя 4ипа,като държавата ни е пълна с подобни безумия.

Е ти какво изпревари дупката ли? Сам си си виновен за този акт.Има си възражения ,жалби. Ти не си направил изпреварване, а имаш АКТ за такова нещо. Редактирано от Pancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VTEC Inside

Аз също имах за кратко такъв талон хора :( Но наистина няма никакъв смисъл от него. По принцип би трябвало точно застраховките да са ти по-евтини, а то нищо. Единствената кирия е, че не ти вземат точки при първото нарушение. И на мен ми го взеха по много тъп начин и даже на съд ходихме за въпросния акт, но кой го интересува кое е правилно ;) Та по принцип добре са измислени тези талони, но трябва с тях да ползваш отстъпка при застраховане(както аз си мислех, че ще бъде като си го правих) и срока от 6 години да се намали поне наполовина !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

Е ти какво изпревари дупката ли? Сам си си виновен за този акт.Има си възражения ,жалби. Ти не си направил изпреварване, а имаш АКТ за такова нещо.Жалвах се,обяснявах се,съдихме се,но ефекта беше 0.Съдийката повярва на 4енгето.това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти какво изпревари дупката ли? Сам си си виновен за този акт.Има си възражения ,жалби. Ти не си направил изпреварване, а имаш АКТ за такова нещо.

Жалвах се,обяснявах се,съдихме се,но ефекта беше 0.Съдийката повярва на 4енгето.това е.

Гадно, аз лятото затова карам мотор да си нямам тези дразги и неприятности.Защото в такав случай винаги може да минеш с усмивка с 20км/ч и след това да резнеш един кантар на задна гума :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PRO-DRIVER

Като имате актове си ги обжалвайте до "дупка" :D това е иначе ;) 100 пъти да съм бе книжка до сега! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за талончето не е никак лошо едно опростено нарушение не е малко.Казвам го,щото напълно подкрепям колегите по-горе,че пишат актове за щуротии без въобще да се съобразяват или да помислят малко над ситуацията.Аз пък карах 7 години без нарушение и накрая ми написаха акт за превишена скорост,което беше една от най-тъпите истории с полицаи,които съм имал.С две думи аз си мисля,че карам още по магистралата пък съм навлязъл в населено място.Ако си мислите,че имаше табели за населено място или нещо от сорта ами нямаше.Нито имаше табела за ограничаване на скоростта.Правеха се ремонти някакви по пътя и табелите явно са ги свалили.Освен това беше една голяма мъгла ноември месец и минавам за първи път оттам.Разправям му аз,че няма табели,за първи път минавам,непознато място-как да знам населено и т.н. и той вика "Ми знам.Ама това е населено място".Доста се разправяхме и възражение писах ама не би.Резултата е 40 кинта и 12 точки,които вече трябва да са възтановени,щото това беше 2005 година.За мен да караш без нарушение ти трябва чист късмет тука при нас в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След месец правя 11 години без нарушение, ама всичко си е до късмет :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След месец правя 11 години без нарушение, ама всичко си е до късмет :lol:

Случайно да не караш само на полигон :) Да оставим майтапа на страна ти си уникален.Трябва да ти дадат платинен с инкрустирани диаманти ьаьаьаьа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...