Jump to content
GoMi

Мнения за проблем със жило за скорости акорд 7 2.0 . Спешно ми е !

Recommended Posts

това са снимки :

http://milefff.snimka.bg/automobiles/honda.833725

 

Проблема е следния :

преди два дни лоста ми взе да има луфт на 2,4 и R скорости, установих че проблема е от жилото за скоростите което движи в посока напред и назад , т.е. втулката която е на снимката излиза от дупката където се вижда и влизат само 2 и 4 задна се губи .след побутване навътре може да се кара още но до следващите няколко пъти когато се вкарва задна скорост.

намерих жилото оригинално от хондапартс за 110-ина долара ново , ще го поръчам , но докато дойде ще минат 2 седмици сигурно .

интересува ме втулката която е от някакъв вид метал , може ли да се припои с нещо или да я залепя за да стои вътре ?

колата е в сервиз и се чудя какво да правя , ако някой може да сподели идея за утрешния ден ... събота :)

 

 

Аз мисля че може да се залепи със поксипол или нещо подобно или да се запои със сребърен припой може би ?

 

благодаря на всеки който сподели идея !

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поксипола не става, пробвай с течен метал / двете неща дето се смесват и после държи яко, забравих му заглавието.../.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега , не стана с двукомпонентно лепило , изчаках около 2 часа , стана като дъвка и го махнах и го очистих.

втулката обаче излезе пластмасова и играе роля просто на водач нищо повече.

реших проблема след това със БИСОН момент стана чук, надявам се да не мръдне и отгоре една лента изолирбанд за кабели мрежест със малко бисон КИТ , ... да се надявам да утрае 1 месец , докато дойдат жилата.

:)

поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...