Jump to content
niko6

смяна от д14а3 към д15з6/8

Recommended Posts

Здравейте колеги въпроса ми е какви части са нужни за смяната от д14а3 към д15з6/8 . Благодаря ви много предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре цял неотварян двигател с комп и инсталация.Повярвай преправянето коства в пъти повече нерви,време и средства и пак може да не стане!!!

Моя Д15з8 го взех цял суап за 400лв. и съм почти сигурен,че е ''девствен'' и не е човъркан.Ако тръгнеш да купуваш части и да преправяш,автоматично си набутан.Твой избор все пак-иначе ще ти трябват глава,гарнитура,колектори,инсталация,комп,делко(вероятно) и най-важното кадърен човек за работата,който знае какво прави.

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се чудил как става иначе. Сега като казваш, че е по рентабилно да се купи направо нов двигател и не са чак толкова скъпи, ми звучи като добра идея.

Но възниква пак въпроса, при кой майстор да го направиш, от къде да си купиш двигателя и какъв е разхода на новия мотор  :whistle:

Но наистина 400 лв. за двигател ми се струва супер, мислех че са по 1000. Разбираемо, като си нямам и хабер  :whistle:

Та грубо при читав майстор с такъв VTEC двигател колко пари може да излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та грубо при читав майстор с такъв VTEC двигател колко пари може да излезе.

 

Преди няколко месеца смених мотора си от д14а3 с д15з6, при един много добър майстор от Варна! За всичко ми взе 300лв + премахване на климатика и други дреболии и всичко това за няма и един ден! Смятам че парите си заслужават, дано съм бил полезен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата не са толкова лесни колкото изглеждат след като се захванете.Първо трябва да сте наясно защо искате смяна на двигателя-за повече мощност ,за икономия или друго.Д15з8/6 са направени за икономия и не очаквайте да върви повече от читава Д14.Има икономици които навървяват повече,но те са правени-сменен вал с кобилици(или направо з6 глава), смукателен и изпускателен колектор,генерации,някои са и чипвани,по-къси скоростни кутии,по-големи дюзи и др..Това  е друг филм с още пари,което е по-трудно отколкото да си вземеш цял Д16з6 за 600-1000лв. в зависимост от състоянието.

Пък ако наистина искате бегачка,трябва да се целите към Б16 или Б18 ама там цените са доста по-сериозни.

Ако питате мене си карайте количките и не се занимавайте ами събирайте пари за нещо готово.Те хората отдавна са го измислили!

При една смяна на двигател узаконяването е понякога мисия невъзможна или поне струва около и над 400лв,иначе си остава вечно ваша!

А за да купиш двигател най-добре е да е от блъсната кола или такава която се почва на части,да може да се запали поне и чуе.

Пари за работа 200-300лв, както колегата е казал,зависи какво се прави.Имате и обслужване на новия двигател-масла,ремъци,ролки,свещи,филтри... и още куп непредвидени разходи.

Вече има ВТИ за 3300лв. днес видях така,че.....ако ще е за даване на газ това е!

Редактирано от civic 1.6 aerodeck
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се ако някой се сеща за още нещо нека пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...