Jump to content
FreeBorn

Проблем с документи за собственост

Recommended Posts

Здравейте. Преди 2 години си купих хонда црх 2ген с двигател Д16А9 , всичко хубао дотук.... Когато я взимах знаех че на колата и е сменян двигателя и очаквах от собственика да ми прати документи за него (той трябваше да ги вземе от фирма от която го е купил , която пък го е внесла от италия, но после се оказало ,че фирмата не може да му даде такива документи вече понеже е било преди доста време ), като се оказа че няма от къде да си намеря документи за двигателя после. И така , всичко по прехвърлянето беше наред , платени данъци , всичко 6. Нямаше как да мина кат с този двигател и за това не отидох да си я прехвърля и така карам вече 2 години. Вече искам да си я прехвърля и незнам какво трябва да направя. Дори и в данъчното не мога да си я регистрирам , защото не е на мое име и не мога да плащам данък. Незнам също колко време важи този договор за покупко продажба. Сега се сещам за два вариянта как да си оправя проблема. Първия е да си купя двигател , да го сменя и да си я прехвърля в кат. Вторият вариянт е да я продам на части , а дори не знам дали мога да я бракувам като не е на моя име. Рекса е страшно запазен отвътре и отвън и ми е жал да го разпродам на части , а кога ще намеря пари за двигател ,смяната му , за глобите и прехвърляне незнам. Някой да ми даде идея какво мога да направя още за да спася рекса

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава е бюрокрацията в България за жалост ...със сигурност могат да проверят произхода на двигателя и да се докаже, че не е от крадена кола ама.. уви - няма кой да се занимава. Данъка по принцип може да се плаща чрез "стария собственик", за да е изрядна поне на пътя. Иначе варианта е да намериш блок с документи и да го смениш... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , най вероятно ще потърся блок като най евтино решение и ще я прехвърля най накрая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш  че това  е евтино решение.Минимум  ще ти струва  500 +лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500лв ги давам стига да не са повече , евтино си е горе долу, друг път на продавач да не се доверявам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...