Jump to content
Иван Шопов

Рекламация на iPhone 5 към Мтел

Recommended Posts

минаваме в off-topic, но не ти ли се е случвало на касата да ти върнат повече пари? на мен ми се е случвало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че не се споменава след колко време е този дефект с телефона? Доколкото разбрах телефона е бил заменен с нов, запечатан, дори и да е бил рециклиран. Има ли следи от употреба, телефона беше ли с всички фабрични стикери? В крайна сметка ако Apple са решили че този телефон е технически еквивалентен на нов телефон, такъв проблем ли е?

 

Относно мястото където е публикунван казуса съм съгласен че има доза реклама, и няма нищо общо с тематиката на сайта

 

Ако прочетеш внимателно цялата история и жалбите, които съм сканирал и прикрепил ще разбереш, че всичко се случва в законния гаранционен срок. Смененият апарат не е бил запечатан, няма и как да бъде - сменя се само апарата, а не цялата окомплектовка.

Ако Apple решат, че всяка сутрин трябва да им превеждаш по 10лв, това задължава ли те да го направиш? Прави разлика между национални закони и решения на чуждестранна компания. Относно рекламата - няма да коментирам изобщо, имам чувството, че е споменато ей така.

 

Мина доста време, през което не написах нищо ново, защото се налагаше да изчакам някои административни срокове след проведените разговори.
 
КЗП установи,че "Мтел" си противоречат в предадените документи. Веднъж споменават, че е "сменен контрол модул" и са върнали "старият апарат", а в последствие казват, че е "заменен". Бе установено, че първото твърдение е невярно, а второто е вярно, тоест апаратът е "заменен".
КЗП категорично установи и доказа (нещо,което беше описано и в жалбата), че "Мтел" са заменили апарата с различен от нов, а това противоречи на "Закона за защита на потребителите".
 
Това, което се случва и е необратим процес е:
 
1. КЗП е съставила акт на "Мтел", който е изпратен за връчване преди около 20 дни. 
2. На базата на този акт, в срок до 6 (шест) месеца, директорът на КЗП е длъжен да издаде наказателно постановление. В този случай то ще бъде в размер от 500 до 3000лв, както предвижда закона.
3. В момента на официалното връщане на информация, че актът е надлежно връчен и приет от "Мтел" и съответните административни документи ще подам искане за достъп до преписката за да вкарам цялата документация в съда.
 
Още по-кратката равносметка дотук е:
 
1. Глоба, дължима от "Мтел" в бъдещето в размер на 500-3000лв.
2. Обезщетения или "отстъпки", които "Мтел" въпреки волята ми начислиха в размер на 150лв.
3. Сменен апарат, който след евентуалното решение на съда ще бъде върнат и възстановена цялата сума, заплатена за него + разходите по делото. Това поне очаквам аз, а дали ще се случи - решават съдиите.
 
Дори и по някаква причина съда да не уважи жалбата ми, разходите от минимум 650 до максимум 3150лв, направени от "Мтел", в сериозна степен компенсират нелоялното им отношение. Както се казва "Който плаща, той поръчва музиката", но в обратен ред. Решиха да ми/ни се подиграват - нека си платят.
 
Ще Ви държа в течение разбира се как вървят нещата и за в бъдеще.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво човек, само така...

Лошото е, че не всеки го прави, а опарени има бол...

Време е да разберем, че дявола не е толкова черен.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Времето си минава, но развитието на случката продължава (в случай, че някой си е помислил, че съм се отказал).
 
След изпълнение на поредната процедура, днес получих от КЗП отговор, че съгласно закона за достъп до обществена информация, ще ми бъдат предоставени на хартиен носител и CD документите по административнонаказателна преписка във връзка с жалбата ми.
 
След заплащане на съответната такса и получаване на всички документи, влизаме в съда.
 
Писмото на КЗП може да видите ТУК.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...