Jump to content
Guest Restless

Появи се някакво скърцане

Recommended Posts

Guest Restless

Вчера, тръгнахме 5 човека към Казичене, вече вътре в селцето, дочух едно поскърцване, ама точно скръц-скръц - което определено чувах за пръв път.Днес сутринта, тръгваме - аз жена ми и двете деца, и пак скръъъъц-скръъъъъц. Силничко такова истинско скърцане, сякаш някъде долу отпред и определон по-често и силно от вчера.При движение на скорост практически го няма(ослушвах се, дочува се може би но много рядко и слабо).При ниска скорост - доста по-често.При спиране ако не е идеално плавно спирането, в самия момент на спиране, когато колата прави лееко движение напред-назад при ковване на спирачките - заедно с лекото люшване - скръъъц, скръъц.При спряла кола врътвам воланана 15 градуса в двете посоки - скръц скръц! Врътвам втори път - не скърца...И тъкмо си слизам по Драган Цанков към синьото и се чуда какво става, завивам по България... и на светофара на НДК разбирам, че скърцането ИЗЧЕЗНА :) до работата повече не изскърца нито веднъж ?! хем пробвах 1-2 пъти да спра по-рязко, завъртане на волана при спряла кола...Онзи ден ходихме до Витоша, общо 3ма големи и 3 деца, досега всъщност не бях "товарил" толкова колата, дали е възможно нещо амортисьорите да поскърцват? Единственото произшествие напоследък - онзи ден на един огромен легнал полицай леко "чукнах" дъното(по-скоро гърнето, то е сменяно и леко се подава), но без видими последици, а и скърцането се появи вчера 60-70км след това опиране...Някаква идея от какво може да е? Звукът е точно истинско класическо скърцане... най ме шашна , че изчезна, довечера ще мина покрай един приятел монтьор да огледаме и ослушаме положението

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Виж да нямаш скъсан маншон на някой накрайник,като влезе вътре вода и скърца точно по този начин и то от време на време :) Аз имах подобен проблем и точно това се оказа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Това е много относителен проблем :) Преди година-две и аз така се бях шашнал за моята. Карам и се ослушвам като глух... Ходя по майстори, обяснявам - всеки ме насочква към окачване, а аз го чувам като да е от вътре... Качва се Омбре в колата и скърцането изчезва. ШАШ!Един слънчев ден си купих WD-40 и си пръснах пантите на шофьорската врата и от тогава, та до сега ... а скръцне, а съм го излекувал! :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

такаа, като се прибрахме проведохме с жена ми експерименти :hondarulez: . (скърцането се появавше и изчезваше пак, но не така силно като сутринта)При сядане в седалката до шофьора - отчетливо скърцанеСядане в шофьорската седалка - може и да скръцне но слабо и рядкоЗвукът сякаш идва някъде на нивото на оста м/у колелата, по-скоро отдясноПри леко въртене на волана на място или при ниска скорост - скърцане при първото врътване, след това мълчиПри голямо и по-бързо завъртане - няма звуциПочвам да си мисля че е нещо по окачването ?! Може би си въобразявам, но сякаш отпред дясно, сякаш колата кляка маалко повече отколкото като седне човек отпред ляво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

И аз имах подобен проблем. Като спирам или минавам през легнали полицаи проскарцваше, след 1-2 месеца се усили скърцането , дори и когато минавах през неравности. Накрая за новогодишен подарък и смених втулките на горния носач и шарнирите. Обикновено скърцането се получава от втулките. Така че Идва им реда ... Но може и да е шарнир ... кои знае. Като го разглобиш ще разбереш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа шарнир.При смяна на маншона на полуоската от процедурата по ваденето и с чука ,май лекичко бе излязла заводската гресчица.Един ден отиваме на купон на една вила по чрен път и взе да скърца метал в метал-гадно много,аз шах.Сутринта спря-аз пак шах.Отидох при познат-разклатихме колата,чу се точно от каде е!Временно ми вкара малко масло през маншончето(гумичката) на шарнира и веднага спря-казвам временно ,защото нямало как да се разглоби и сложи грес без да се скъса въпросната гумичка.Шарнира ми е здрав 100%-на две места го проверих!Сега проучвам вариант да си купя нова гумичка и да сваля шарнира да го напълнят с грес и да сложим новата гумичка.Правете това със спринцовката ако сте сигурни ,че е шарнира(при мен беше долен) защото с тази манипулация адски скъсявате живота на уплатнението но пък е компромис за удължаване на живота на самият шарнир :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнир колега.Аз смених моя заради същото това скърцане преди седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам същия проблем, като я разклатя и поскърцва от към гумата. Също се чуваа и поскърцване в купето като въртя леко волана на място. По принцип знам, 4е имам долни шарнири за смяна, така 4е може от тях да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове баш от шарнира е/в моя случай->долен ляв/ :plane: ! Моя е разбит и скърца точно когато си поиска ! Най-осезаемо на място или като я закрепиш на 3 с 30 и леко клатиш воланя ! Също при спиране и тръгване ! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6арнир ! При мен от това скърца6е.Вземи една спринцовка с масло и игла и като се разскърца напълни 6арнира там от където се 4ува с масло. Натисни два пъти колата и ако из4езне скърцането сменяй 6арнира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Пичове баш от шарнира е/в моя случай->долен ляв/ :angry: ! Моя е разбит и скърца точно когато си поиска ! Най-осезаемо на място или като я закрепиш на 3 с 30 и леко клатиш воланя ! Също при спиране и тръгване ! :no:

Да, предполагам че ще да е шарнир, колко е спешна смяната - фатално ли ще е да "почака" 2 седмици? Намерих една тема, където се дава съвет да се рециклират старите шарнири, защото новите били много калпави :angry: , толкоз ли е безнадеждно положението?! Иначе в едно магазинче ми предлагаха китайски за 35 и корейски за 45лв шарнира... някакви по-истински колко излизат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

и при мен имаше скърцане точно както го описваш но беше от другосчупена пружина-половин навивка от най-долната част на пружината и вследсвие се получило усукване на пружината и при допира в кожуха на амортисора свири ведях го същото и на друга хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...