Jump to content
momchilpb

Проблем с глава на D15B2

Recommended Posts

Колеги колкото и странно да звучи моля за съвет.Преди няколко дни издуха гарнитурата на главата на сивика на магистралата.Закарах колата в непознат сервиз и от там ми обясниха че ризите на 2 и 3 цилиндър са "излезнали" по мое виждане с около 5 десети и че трябва да направя основен ремонт. Но когато закарах колата на моя майстор той ми обясни че не е нужно .Шлайфах главата,нова гарнитура  и колата запали и работи без проблем,Въпроса ми е на кои да вярвам на майстора ми или на другия които искаше да правя основен ремот ?Моля за съвет и благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измекярите винаги ще си вдигат цената с измислени диагнози, ако ти е сигурен човека, вярвай на него.

Примерче: преди години карах един голф GTI , пипах където не трябваше, и голфу спря да бяга, ходих на  "майстор" така да се каже, и се почна, трябва да ти сменя : кабелите, свещите, а и компа ти е прецакан нещо, -остави ми я за 2-3 дена и ще я оправя, КОМП 100 лв. КАБЕЛИ 50лв.  СВЕЩИ 45лв. 

Не я оставих, на другия ден, се позамислих какво точно съм пипал, и се наех да си търся проблема сам,  и накрая открих повредата, просто без да искам съм пречупил маркуча за горивото дето е на самата помпа. 

Тааа, не вярвайте много на "майсторчета"  особенно ако не са препоръчани, или да са се доказали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ризите на 2 и 3 цилиндър са "излезнали"

Този майстор видял ли е как изобщо е направен блока, или си го е казал просто така?

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ризите няма как да стане . Смени майстора овреме .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих малко тестове и с лек реглаж на клапаните мотора заспа и цялата работа ми излезе 150 лв. а в Бургас "започвахме"на 500

Мерси за съветите.И безаварийно каране на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дестинацията няма никакво значение. Навсякъде има злоупотреби с наивността и незнанието на хората. Не се оплаках на никого, когато преди 6 години ме изтръскаха с еди какви си пари в технотест софия, заради произхода на колата. Без значение, че не мина през канала им заради това, че е много ниска....

 

В село "Долно Нагорнище" могат да ти искат и 1000 само за да я погледнат, но няма да е виновно селото..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...