Jump to content
росенKN

Белег на балансиращ вал

Recommended Posts

Здравеите колеги.Имам въпрос относно зацепването на задния балансиращ вал на акорд F20Z2.Знам,че се застопорява с специфичен пин специално за него,но такъв пин нямам нито му знам нито му знам дебелината нито колко трябва да пропадне навътре.Знам обаче,че въпреки него има и белези на зъбното на вала и на блока,но не съм сигурен кое точно е белега на блока.Забелязвам една точка точно в ляво хоризонтално(гледано откъм свалената предна лява джанта) от центъра на вала но не знам това ли е със сигурност.Нека някои сподели ако знае със сигурност това ли е правилното положение.post-18713-0-57596700-1398619956_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.Имам въпрос относно зацепването на задния балансиращ вал на акорд F20Z2.Знам,че се застопорява с специфичен пин специално за него,но такъв пин нямам нито му знам нито му знам дебелината нито колко трябва да пропадне навътре.Знам обаче,че въпреки него има и белези на зъбното на вала и на блока,но не съм сигурен кое точно е белега на блока.Забелязвам една точка точно в ляво хоризонтално(гледано откъм свалената предна лява джанта) от центъра на вала но не знам това ли е със сигурност.Нека някои сподели ако знае със сигурност това ли е правилното положение.Публикувано изображениеb.v..jpg

 

След няколко проби и много търсене на информация стигнах до този извод

post-18713-0-95897300-1398630713_thumb.gif

post-18713-0-25252600-1398630732_thumb.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам вала зацепен на първата снимка(правена от мен) би трябвало да е погрешно зацепен.Ще очаквам и вашите мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да грешно е зацепен. Пин за застопряване няма, пин-а е просто един 6мм болт и 100мм дълъг това е, то се вижда и на снимката от ръководството. Аз си ползвам такъв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...