Jump to content
ВТИ

Поддръжка на Хонда Сивик 2000год

Recommended Posts

Здравейте интересуваме как е откъм поддръжка Хонда Сивик 1.4 ИС 90 К.С 2000 година.Колко горе долу струват например ремаци ролки водна помпа.Щото всеки ми вика няма да ти трябва Хонда те са с много скапа поддръжка и т.н.Моля някой да каже ориентировачно че си харесах една.Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ремък,ролка и помпа на мен ми струваха 160лв.Само гледай да няма ръжда колата ;) Двигателите са им железни иначе :D Факт моя е каран 195к само с доливане без смяна на масло :D 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Миналата година Юли месец взех същата хонда. 4 вратото МВ. Оттогава насам съм сменил:

 

Ангренажен ремък Gates - 54Ремък компресор на климатик - Gates - 13Ремък Генератор - Gates - 15Филтри- маслен CoopersFiamm - 10- въздушен BLUE PRINT - 7- горивен AMC - 15- купе Blue Print - 12

 

Обтяжна ролка SKF - 45Castrol Magnatec 5w40 C3 - 70 и нещо, 5 литра

 

1л. PSF - 32

2л. MTF - 56

 

Задни големи тампони Delphi + раздвижване на задни спирачки + труда - 100

 

Цените са все в лева. Сменил съм и другите течности, като антифриз и спирачна + чистачки и някакви други малки такива, но те са общи и не са важни. Гумите са ти 175/65/14. Взех 2 нови Sava Eskimo за 120 и нещо. Сега гледам летните и мисля да взема Гиславед по 64-65лв. парчето и така. В София с умерени задръствания лятото 8/100, зимата 9-10/100. Извънградско с включен климатик и до 130-140км./ч - 7/100.

Горе долу е тва. Аз съм доволен от колата и за мен не е със скъпа поддръжка. За сравнение последния голф 3(150к.с. АБФ двигателя), който имах беше с по-скъпа поддръжка от цвика :D

Редактирано от xplod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм ви благодарен колеги мерси много  за информацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...