Jump to content
Faboone

Тампон на макферсона

Recommended Posts

Здравейте колеги!Днес смених летните джанти и гуми и погледнах в какво състояние са амортисьорите и се натъкнах на проблеми и при двата в предницата.Според това, което видях отдолу в горната част на амортисьора под макферсона самия тампон е скъсан и отделен (паднал)върху дебелата част на амортисьора, част от гумата на тампона с пластмасова тръба прилича на шапка или предпазител против прах и частици на амортисьора.Въпроса ми е някой сменял ли е на HR-V тези тампони на макферсоните, имат ли лагери, къде може да се намерят по магазините и какви биха били цените, от Варна съм.Също така дали си пасват с тампоните на други модели на Хонда и какви може да са сходни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схема и списък на частите при предните амортисьори за HRV 1999 можеш да погледнеш тук:

http://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17S2H01&block_02=B__2800&block_03=19436

 

Но. 13 е описан като лагер - # 51726-SK3-003, a 14 - като тампон (# 51920-S2H-004).

 

Във Варна можеш да питаш в Т*х-Ко - предлагат доста продукти за окачване (марки като TRW, 555 и тн.) Иначе на първо четене тези номера излизат при Febest. 

 

Има и ремонтни комплекти на Monroe 904975, MOOG K90323, KYB SM5211, но за тези номера не обещавам, така че трябва да ги провериш ;(

Ако някой има впечатление, може да сподели.

 

Поздрави и успех,

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз сменях преди месец предни амортисьори и тампони на макферсона.Реално тампона на макферсона при нас няма как да се скъса,защото е по-малък.Скъсал ти се е прахоуловителя.За жалост в България нямаше оригинални и на мен ми сложиха универсални.Леко се подрязват и стават супер :) Иначе като сменях амортисьорите смених за всеки случай и тампоните единия мисля,че беше 68лв,защото и аз си мислех,че са ми скъсани ударните тампони,а се оказаха само праховите :D

 

Едит:Ще направя снимка после,ако не ме мързи на тампоните,че си карам старите в багажника :lol:

Редактирано от Drone
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

IMG_20140322_160137.jpgIMG_20140322_160146.jpgIMG_20140322_160247.jpg

 

Това последното е прахоуловителя.Той ти се е скъсал предполагам.

едит:Лагери в България също няма,но моите си бяха в перфектно състояние.Автоджамбазите ги бяха отваряли за да замажат проблема с амортисьорите и им бяха нахакали много грес...

Редактирано от Drone
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги! Да точно този прахоуловител е сдал багажа в горната си част, която се захваща под маншона, за сега ще карам така и ще проверя дали има някъде прахоуловителя само и да отида да ги сменят и на двата предни.
Явно е често срещан проблем и при други, сега един съсед ми каза, че на лагуната му е станало така, но сам го е правил със скоби за пружините и т.н.

Номер 10 на картинката, само че при мен е като права тръба, без релеф по нея и в горната си част е гума, но този релеф не оказва роля.
Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е защото за HR-V в Пловдив нямаше и ми сложиха универсални :D Иначе ги гледах в ус са по 8$ можеш евентуално,ако не бързаш с общите поръчки да си вземеш едни.Играчката по смяната е голяма :( Общо взето цялостно сервизиране се прави :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...