Jump to content
zixin

Неприятен шум в скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

От известно време имам неприятен шум издващ от скоростите, само на първа се чува силно на втора почти не се чува но го има този шум на четвърта пък има вибрации на скоростния лост, а и още нещо първа понякога влиза тръдно и задната предавка също всички други предавки влизат без проблем но се усеща леко чукване. :ranting:  :ranting:  :ranting:  :ranting:  :ranting:  :ranting:  :ranting:

Забравих да напиша че двигателя е D15z1 скоростния куфар е S20.

 

Въпросът е това виене от диференциала ли е или попринцип си е така при S20 и тези вибрации и невлизания на предавки от какво може да са. 

 

Сменях маслото беше адски противно но всепак си е същата работа. И да си кажа от скоростни кутии много не разбирам така че ако съм пропуснал нещи или съм написал някаква глупост моля не ме критикувайте много. :D :D 

 

И моля помагайте  :worthy:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата може да се закрие проблема е отстранен. 

 

Всичко беше заради тампон и горна помпа на съеденителя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за кой и какъв тампон става въпрос?

Какво й имаше на горната помпа на съединителя?

Поздрави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тампона е от носещите тампони които държат двигателя и скоростната кутия.

Този който държи скоростната кутия толкова беше износен че гумировката беше почти изчезнала. :D 

 

А на помпата не знам какво и имаше изобщо не съм я разглеждал не изтичаше течност даже беше много чиста но я смених и вече всичко е точно. 

Първоначално мислих че е долната защото покрай нея имаше малко текнало но изчистих теклото и сега гледам дали пак ще протече но няма нищо поне за сега.

 

Но имам шум пак някакъв когато съм на свободна и съеденителя не е отделен (при не натиснат педал на съеденителя) шума е подобен на шума когато има спукана тръба под земята и изтича вода ако се сещаш, и се чудя дали не е от лагера. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...