Jump to content
dimytar11

Силна вибрация

Recommended Posts

Здравейте колеги. Карам Сивик 5та ген., 1.6 125коня. От известно време усещам силна вибрация в цялото купе. Сложих си джанти 15ки, за които са ми нужни втулки, в момента ми липсват и няма почти никакъв контакт между джантата и главината. Други колеги ми казаха, че вибрацията се дължи именно от липсата на втулки, но странното е, че се появява само при подаване на газ. Сложих втулки и проблемът не изчезна- същата вибрация. Октомври месец смених всичко по ходовата част- всички тампони и втулки. Сега пак ходих на сервиз и ми казаха, че всичко е наред, не се виждат никакви проблеми. Също така при по- динамично тръгване между предавките (специално между 2ра и 3та и 3та и 4та) се получава странно чукане (ако мога така да го нарека- необичаен тъп звук). Преди вибрацията  се появяваше при 110км/ч, сега се усеща и при 70, но само при ускорение. Като спра да подавам газ, веднага изчезва. На празен ход двигателят работи равномерно, без такава голяма вибрация. Казаха ми, че ако е тампон на двигател- вибрацията би се усещала и на празен ход. Някакви идеи от къде може да идва проблемът?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешно каре. Може само да е изсъхнало, да няма грес. Друг вариант е крива или не балансирана джанта (гума).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених тампони на двигателя (тези, които са на роговете). Вибрацията намаля. Но когато колата беше на подемника забелязах, че лявата ми полуоска е корозирала, изтъняла и в последствие се е изкривила. Смених я и всичко е наред. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...