Jump to content
plamenht

Проблем с обороти!?!?

Recommended Posts

Сивик англичанка 96 та 1.4 90 коня та до сега не съм имал проблем с оборотите като е студена държи на 1500 и като загрее заковава 900.Днес тръгвам на студена кола и като дам свободна от 1500 свалят на 1000 и пак на 1500 и се форсира така 5 6 пъти .Дали има някакъв проблем ,защото ще кажете от студа ама 2 ра година я карам и досега такова нещо не ми е правила..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик англичанка 96 та..... 2 ра година я карам и досега такова нещо не ми е правила..?

-А ти какво очакваш от 18 годишна кола пък било то и Хонда или друга Японска , все пак това е механика + Електроника + електро и колкото и да е съвършенно всяко японско творение, отвреме навреме трябва да се обслужва и да му се обръща внимание! Примерно профилактика на горивната ои запалителната системи, почистване на всмукателният тракт и прилежащите(дросел клапа, контролер за празния ход, вакуми и тъй нататък елементи).Също така тряба навреме да се сменят дефектиралите датчици и елементи(защото вечни неща няма),... та за да те слуша хондичката - грижи се за нея и ти!-Ако не успееш сам да се справиш с "грижите" , бих могъл да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик англичанка 96 та 1.4 90 коня та до сега не съм имал проблем с оборотите като е студена държи на 1500 и като загрее заковава 900.Днес тръгвам на студена кола и като дам свободна от 1500 свалят на 1000 и пак на 1500 и се форсира така 5 6 пъти .Дали има някакъв проблем ,защото ще кажете от студа ама 2 ра година я карам и досега такова нещо не ми е правила..?

Колега имах същия проблем и се оказа проблем в дроселовата клапа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при по-топло време свали си изчисти дросела и стъпковия мотор.. според мен са най-вероятните причинители.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...