Jump to content
assfull

CRV rd1

Recommended Posts

След смяна на вътрешен накрайник ходих на реглаж и там установиха че задно ляво колело има нужда от леки корекции (въпреки че не съм усетил нещо нередно). Както и да е всичко е добре но тръгвам си и забелязвам че волана ми седи леко завит на ляво :dry: , мразя това но реших да си го оправя аз и да не се връщам пак. Свалих волана в гаража и се оказа че с един зъб става завит в другата посока, ядосах се но реших че ще свикна с това и го зарязах така. Основният проблем обаче е че колата стана трудна за каране по павета и неравности. При преминаване по паваж волана се клатушка в двете посоки и се налага постоянна корекция от моя страна и е ужасно. Върнах се в сервиза където огледаха цялата ходова част и казаха че всичко е наред(коета аз си го знам) и закачиха пак апаратурата и се оказва че всичко е на нула, според тях колата няма как да не е наред. Е да ама след това понеже ми беше крив волана (след моята намеса беше вече на ляво) те я регулираха пак и излизам да я тествам и той пак е надясно :blink: , и пак съм нестабилен по неравности. Та това с волана ме навежда на мисълта че нещо май в стенда не е наред, а преди на същият стенд съм я правил и беше перфектна. Малко дълго стана, но исках да обясна последователността на проблема. Та какво мислите, къде да търся проблема в стенда или ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако задния мост не ти е регулиран, колкото и да регулираш предния, няма да стане, воланът се ще ти е "крив".В момента цялата кола стои на криво, т.е. задните гуми не вървят в следите на предните, и за да караш направо волана трябва да е леко навит. Ти няма как да усетиш това, обаче този дето кара зад теб вижда, че колата ти върви с вратите напред.А това с паветата едва ли е от регулирането, по-скоро е от заминали тампони, пружини, амортисьори ...

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, реглажа е правен и на двата 'моста', първо отзад и после отпред. Пак казвам че цялата ходова част ми е изрядна. Поради това съм в безисходица и търся идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава ... отиваш пак при "майсторите".Да ти изправят волана чрез външните накрайници - единия се навива, другия се отвива, докато волана се изправи.Друга причина да стои накриво не виждам, щом казваш, че всичко е регулирано.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с волана да речем ще свикна, ама нестабилността ми е проблем. Разбираш ли нали знаеш как след завой примерно и на 2-ра дадеш газ как волана сам се центрира мигновенно, при мен не е точно така става някак по бавно и не се центрира докрай някак. Дано ме разбираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стария накрайник е имал голям луфт, когато караш по павета играенето на колелото се е обирало от този луфт, т.е. не е стигало до волана. Сега накрайникът няма луфт, и воланът играе заедно с колелата. Не съм сменявал вътрешен накрайник, и не знам, какво се разглобява за да се смени. Мисълта ми е, че може да се е объркало нещо в рейката, или окачването при смяната на накрайника (ти сам ли го сменява), и от там да ти прави проблем с трудното изправяне на волана след завой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го сам и беше в много начален стадий, така че да си внушавам е трудно да се каже. Нещо ме човърка да си върна задния ляв носач където си беше преди (вижда се къде е била шайбата) и да пробвам дали няма да се оправи. Все си мисля че стенда на севрвиза може нещо да не е както трябва. А може и да отида на някоя среща на форума и да кача някой колега да каже дали има нещо спрямо неговото, че вече и в себе си се съмнявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с качването на някой май е най-добре. И ти пробвай някоя друга.Когато купих моята, първата, воланът стоеше на една страна. Покарах я така, докато дойде ред на 4 нови гуми. Тогава отидох да ми регулират предницата ... ама само предницата. Тръгвам от сервиза ... воланът пак така, само че по-малко от преди. Нямах време да се връщам, и от там направо на нашия подемник.И кво ... и двата болта за регулиране на задните колела изместени в една и съща посока. Единия с 5 мм., другия с повече от сантиметър, и си личи предишното им положение. Върнах ги, където са били, и работата с волана заспа.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че са ги пипали в сервиза въпреки това че си искал само реглаж на предницата? Ще взема и аз да си върна носача където си е бил и да пробвам пак. Мерси за идеите все пак, btw очаквах ти да се включиш. Сега остава и някой колега с 1-ца да се включи с предложение за тест драйв и да пие една бира. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто отиди на друг стенд за проверка само, ще ти вземат 5 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не са ги пипали в сервиза, предишния собственик ги е пипал, БаЛиМааМуЩо :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте предложения за читав стенд в София да пробвам утре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега съм правил реглажи само в Маргел на Ботевградско. Любезно обслужване и поне до сега винаги са отговаряли изчерпателно на всичките въпроси които задавам и ме интересуват. Цената за последно мисля беше 25 лв преден 35 преден и заден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, мам..а му и стенд скъса ми нервите. Явно трябва да си го калиброват от време на време. На другия стенд показа криви задни колела, оправихме ги и предницата си заспа от самосебе си волана се изправи; колата вече си има стабилността; придърпването изчезна, абе сега карам старата си хонда. Специални благодарности на Краси и колегите които мислиха върху проблема ми :) .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...