Jump to content
topway

Старт бутон за сивик 6та ген

Recommended Posts

Реших да забия един бутон на сивика ...и без това ми е натрошен климореда(вадя/слагам ключа в което си искам положение 1-2-3)

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1387891270y.jpg

 

От тая снимка се вижда че на контактния ключ отиват 5 кабела ....ама кой кой е, идея си нямам Публикувано изображение ...2 от тях бих разбрал лесно кои са(или поне така си мисля)

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=cqs1387891197l.jpg

 

Това са ключовете, съответно старт бутон на смешната цена от 3 лева за стартера...контактен ключ за ignition ON - 9 лева и съм приготвил други дребни неща за още 2-3 лева. Оформя се бахти бюджетния проект Публикувано изображение . Бихте ли ми помогнали да разгадая кой кой е от 5те кабела? Толкова лесно ли ми се струва или има някаква уловка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ти препоръчвам да си намериш схемата на кабелите от някой manual. Второ, понеже втората снимка не внася яснота за мен, как подаваш само "ключ" и как само "контакт". Знаеш ли, че за палене трябва хем да си на "контакт", хем да подадеш към "стартер", т.е. затваряш две вериги едновременно? И после ключа трябва да изключи "стартер" и да остави само "контакт". Поне от снимката на ключето, което си купил, не става ясно какво точно прави то. Дали е за една или две вериги и колко положения има. Дали е "прекъсвач" или "превключвач", казано на човешки :rolleyes:/> Дерзай и търси четива.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключето е превключвач + лампа ... а старт бутона просто затваря веригата в натиснато положение ....оставете тия неща, те са си наред ...Мен ме интересува кой кабел кой е ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква стана тя ...никой си няма идея кви са тия кабели ....сам ще разбера ...бахти умрелия форум.Сигурно ако попитам кво масло да налея на сивика ще ми кажете 20/50.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума си е супер,весела коледа!Колегата Киту ти е обяснил какво трябва да направиш.Взимаш два кабела от кл30 и пускаш два ключа за аксеоари и един за контакт.Аксесоарите ги прекарваш през нормално затворено реле,което разрешава стартера.Бутона за стартера ,го взимаш от ключа след контакта.КАто гасиш,гасиш и двата ключа.Толкова е просто....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...