Jump to content
pesho87

srs и abs

Recommended Posts

Колеги светна ми SRS-са и ми даде грешка 12. Кажете какво е? Също така ми свети и ABS-са но като дам накъсо на буксата и няма никакви мигания за да разбера каква е грешката. Колата е civic d16y2Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше казал и година,щеше да е по-лесно.Грешката казва,че си пипал волана...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Годината е 1996. А за волана го свалях преди един месец и май съм объркал грешката щото има едно дълго и едно късо мигане значи е 11,ако не се бъркам. А за ABS-са нещо да кажете? Не работи и лампата постоянно свети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За SRS пробвай да изчистиш грешката, следвайки процедурата тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7306ABS грешките се четат по различен начин, виж как тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=73223

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За SRS пробвай да изчистиш грешката, следвайки процедурата тук: http://forums.hondab...?showtopic=7306ABS грешките се четат по различен начин, виж как тук: http://forums.hondab...showtopic=73223

Май нещо е станало в кормилото щото и клаксона ми изчезна А за ABS лампата изобщо не премигва постоянно си свети като я дам на късо на буксата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май нещо е станало в кормилото щото и клаксона ми изчезна А за ABS лампата изобщо не премигва постоянно си свети като я дам на късо на буксата

-Аирбъците, или тъй наречената SRS система, най вероятно си скъсал лентовият конектор на волана,при неправилно зацепване на кутията(охлюва) в който се помещава лент.конектор. Проблема е оправим , възстановява се конектора със разглабяне и репарация поправил съм стотици такивана различни марки и мод. автомобили!-ABS системата, няма мигания(тоест кодове за грешки) защото проблема е в самият контролер на ABS, намиращ се от едната страна на хидромодулатора(помпата). Това е познат до болка дефект при системите Бош серия 5.00 -5.2 -5-3, както и по съвременните модели ABS-ESP системи отново на Бош! Контролерът на ABS съдържа Хибридна микросхема изградена върху керамична основа, представи си нещо подобно на платка от GSM.Отремонтира се контролера,,, поправил съм доста такива бошови творения на "гениалната" швабска техническа мисъл :rolleyes:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Май нещо е станало в кормилото щото и клаксона ми изчезна

А за ABS лампата изобщо не премигва постоянно си свети като я дам на късо на буксата

 

-Аирбъците, или тъй наречената SRS система, най вероятно си скъсал лентовият конектор на волана,при неправилно зацепване на кутията(охлюва) в който се помещава лент.конектор. Проблема е оправим , възстановява се конектора със разглабяне и репарация поправил съм стотици такивана различни марки и мод. автомобили!

-ABS системата, няма мигания(тоест кодове за грешки) защото проблема е в самият контролер на ABS, намиращ се от едната страна на хидромодулатора(помпата). Това е познат до болка дефект при системите Бош серия 5.00 -5.2 -5-3, както и по съвременните модели ABS-ESP системи отново на Бош! Контролерът на ABS съдържа Хибридна микросхема изградена върху керамична основа, представи си нещо подобно на платка от GSM.

Отремонтира се контролера,,, поправил съм доста такива бошови творения на "гениалната" швабска техническа мисъл Публикувано изображение

 

колега SRS-са го оправих след като свалих лентовия конектор, който се беше прегънал и прекуснал. след това го запоих и се оправи лампата изгасна. Сега остана ABS-са. Там каква е процедурата,пак ли трябва да играе поялника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...