Jump to content
didomoto

ABS aerodeck

Recommended Posts

колеги имам проблем с абс на сивик аеродек 2000г. 1.4сссистемата работи но светят лампи за ръчната и абс ,ако някой знае как да ги изгася ще съм му благодарен.системата е бош. купих я преди един месец и лампите бяха прекъснати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Типичен похват на автоджамбазите, да премахнат индикацията за проблемен контролер, вместо да отстранят проблема или честно да кажат на новия собственик че има някъде проблем.-Ще трябва да се направи диагностика на АБС системата, възможно е дефектни датчици,или други компоненти по системата, може да е най простото лоши връзки в съединителните конектори, прекъснали връзки, възможно е и най лошото -повреден хидромодулатор или електронният блок(контролер)!-Всичко има оправия, дори и контролера да е -то той се отремонтира, ако беше за София бих могъл да помогна със диагностиката и ремонта , а така от разстояние нали се сещаш че изземвам функциите на "врачка" :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега обаче правих самодиагностика както пише в аутодатата обаче нищо не излиза датчиците ги премерих и са наред, интересното е че системата работи а лампата свети. благодаря за отговора.имам четец за двигателя обаче за абс нямам и мога само да гадая

Редактирано от didomoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с аеродек и ми светеше. Вдигаш колата, размърдваш кабелите на абса зад гумите, може и също така да напраскаш и много вероятно е да се оправи. Ако не се, тогава проблема е друг, но голяма е вероятността да се опраи - на други колеги също се беше случвало. А иначе за тази на ръчната незнам - можв и да има връзка, но не мога да знам. Примерно ако задържа накладка някъде пак има вероятност да свети. Експерименти му е майката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...