Jump to content
prozacc

Блокирал горивопоказател

Recommended Posts

Здравейте,Купих си сивик седан 97г, 1.6 автоматик, но горивопоказателят е 'замръзнал'. Показва, че резервоарът е пълен, а той не е разбира се.Как може да се оправи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам същия проблем,ако разбереш от какво е пиши или ако някой колега знае

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега ме посъветва да погледна таблото. Преди малко го отворих, бутнах стрелката на горивото и установих, че е направо залепнала. Не мога да си обясня защо.Пораздвижих я, започна да се движи перфектно. Свалих я на Емпти и дадох на контакт. Веднага се качи до горе (преди малко я напълних с бензин и сега не мога да разбера дали е ок). Ще покарам малко и ще си проличи. Не знам дали при връщане от контакт не трябва да падне, но на акордът ми преди време не падаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,Вижте си много внимателно, устройството на индикаторите и ако на осите на стрелките има бобинки, проверете дали са здрави. Сиреч, дали някой от краищата на намотките не е скъсан. Жичката вероятно е колкото косъм, та наистина трябва много внимателно пипане и старателно взиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах към 100-120км обаче стрелката не пада...Много икономична кола :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идея от какво може да е?Нещо стана студено и падна сняг вън, та не ми се експерементира много много..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се случи нещо странно. Колата измина едва 360км и спря... Резервоарът беше пълен до горе. Нито лампата за резервата светна, нито показателят слезна надолу. Всичко ме навежда на мисъла, че имам проблем със сондата в резервоара. Някой да е разглобявал и какво може да очаквам като проблем с нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко свалих помпата в резервоара, всичко изглежда ок. До нея има още една дупка за поплавака. И него го извадих. Всичко изглежда и там ок. Направи ми впечатление, че като махна буксата на поплавака и горивопоказателят не реагира. Разглобих таблото отново и пак свалих стрелката емпти. Като дам на контакт и веднага се качва на фул.Нищо не разбирам вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- вероятно проблемът при мен е в уреда на таблото.За 4-ти път го разглобявам и ми направи впечатление, че стрелката на температурата се връща ако я пипна. И се движи много по- лесно от тази на горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки ако на някой му помагат за в бъдеще.

При мен няма скъсани жици, но не работи. Едно ново табло ще има скоро време...

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги, някой да знае как работи лампата на резервата, т.е. на какъв принцип? От къде й идва сигнал, че няма гориво?Вече знам, че не ми работи стрелката, но защо по дяволите не ми светва лампата на резервата като свършва горивото? Здрава е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го прочетох преди да пиша, но не знаех дали е същата история и при автомобилите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна темата. Преди малко разглобих стария поплавък. Има само намотка, по която се движи подвижното на поплавъка. Смених целият поплавък с от по- нова хонда (същата е като механика, само е фейслифт), като той има термо- резистор. Смених и таблото с друго. Сега отчита, но пак не светва резервата. Онзи ден нарочно я изцоцах възможно най- много, но не светна.Колата палеше и гаснеше веднага. Не ми се рискуваше повече. Днес стрелката беше на малко от минимума и много бледо светна лампата за 1-2 сек и спря. Не знам вече какъв е принципът и къде да търся проблемът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблем с бенжиномера когато жапаля колата отчита бензина но след това се качва на full

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...