Jump to content
ACID BURN

Въпрос отностно приставки за дремел

Recommended Posts

Става дума за изработка по поръчка на приставка (метална режеща - фрезер май трябва да се казва) с определен профил. Търсих из интернет, но засега не намирам нищо интересно за мен. Не съм сигурен дали темата е на подходящото си място. Реших да ви попитам дали някой има представа от къде може да се поръча такова нещо. Материала които ще гравирам е алуминии, такаче стоманата ще свърши работа като материал за дадената приставка. Инструмента, които ще ползвам е електически дремел. По-скоро трябва да се казва бормашинка или нещо такова. Дремел мисля че е марка. Благодаря!

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://dentasvet.com...ct/list?filters[sub1]=126&filter=filter Какъв профил на инструмента ти е нужен ? - ако може рисунка или снимка ....Материала , от който се изработва инструмента обичайно е бял рапид / кобалтова стомана/ , ако е поръчка профила се изработва на оптичен шлайф , поръчки съм правил във ВМЗ - инструменталният цех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профила изглежда така: post-22517-0-90590300-1383299406.png

Предполагам че инструментална (високовъглеродна стомана) би ми свършила чудесна работа.

Разбира се сечението е ориентировъчно и съм го направил на пейнт. Ако е нужно мога да го направя и на Аутокад с по-точни дименсии. (уча транспортно строителство Публикувано изображение )

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Практикер има стилаж с инструменти и консумативи на Дремел /марка/. Ако имаш инструмент си купи накрайник за гравиране, щом е алуминий, ще мине и без ударно движение - каквото е на гравьора. Иначе това е инструмента на Дремел: http://prodavalnik.com/gravor-dremel-engraver-290-3-4-hobby-i30489329Успех с начинанието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Принципно не съм търсил навсякъде приставка с такова сечение, но съм почти сигурен че няма да има. Затова и темата е за приставка по поръчка. Може би не съм се изразил правилно става дума за дизайна на самата приставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...