Jump to content
Guest Antony

Обезшумяване+.jpg

Recommended Posts

Guest Antony

Здравейте колеги. Имах следния проблем. Корите тропаха зверски. Това е доста дразнещо и затова реших по почина на колегата slus4o за което му благодаря че ме светна, и да си оправя и мойте. Недостатък в негоеата тема беше липсата на снимков матерял. Така хота като мех които са се захванали с това са си блъскали главите. :blink: По този повот ще дам малко снимки с обяснение какво точно съм направил.

 

 

--------------

Като начало е разглобяването на корите на вратите.

Публикувано изображение

 

 

Проблем може да дойде махането на ръчката за свалянето на прозореца. С малко нахотчивост и тел работата става.С този така наречен инструмент се идърпва горния край на една прожина която държи ръчката.

Публикувано изображение

 

 

Сляд махането на кората гледката беше празителна :D Е* *ти мизерията.

Публикувано изображение

 

 

Който има желание може и да махне гумата с която е залепен найлона. Тя може и да не се маха тъй като не в допир с кората и съответно не е отговорна за тропането. Следва слагането на нов найлон, и и уплатнението на другите дупки.

Публикувано изображение

 

 

Следва слагането на изолационната лента. На пазара има няколко алтернатви. Аз се спрях на таси от финансова гледна точка. Трябва да се внимава какво се взима тъй като някои са боклук. Тази която аз намерих е немска и е с пъти по-качествена от наще ментета. Най добрата е гумената, но на цена от 3.50 за 10 метра не е оферта.

Публикувано изображение

 

 

Това е за предните кори. Истинската мъка идва при задните. Трябва да махнете всичко от багажника, както и задните седалки. Облегалките се държат на нещо като болт но без резба. От страната към прозореца има пластмасов ограничител при махането на който, облегалката може да се движо по оста наляво и на дясно свободно. Облегалката се бута към кората и от средната част се вдига нагоре. Доста проста и ефективна система. За да се махнат корите освен всички винтове които се виждат има и един който е под една малка кора точна над подлакатника. Захваната е на щипки такаче смело. Ще се измъкне.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

Мизерията е потресаваща . :D

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Отново се облепват корите на местата където имат допир с купето.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

Задната кора също е на щипки и свалянето и не е трудно. Там процедурата е същата.

Публикувано изображение

 

 

Зглобяването е лесно и няма никакви проблеми вупреки, че нивото е малко надигнато. Щялата занимавка ни отне почти един ден. От 8.30 до 4.00. Според мен обаче си заслужава. Сивика в момента мърка като нов, дори и при минаването по павета не се чува типичното дрънчене. Ето и героите на филма :D

Публикувано изображение

 

 

Темата ще стане трудна за отваряне от хора с бавен интернет, но на някой мойе и да е полезна.

 

 

P.S.

Ако някой друг се захване с направи си сам като мен, може да го качи със снимки. Така всички ще могат да почерпят опит.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

евала за снимките :blink: добре сте си прекарали ,но не видях никъде бира да използвате - какви майстори сте тогава !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

евала за снимките :) добре сте си прекарали ,но не видях никъде бира да използвате - какви майстори сте тогава !

Ами беше си запланувано да няма бира, че ставаме лекета и пак нищо нямаше да свършим. :) Това е втория опит, първия неоспешен заради :beer::) :) :):) Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest target

Колко метра отива за цялата Хонда и колко лева ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Колко метра отива за цялата Хонда и колко лева ?

Някъде към 35-40 метра. Много зависи дали го пускаш двойно(на кората, и на купето). Ако навсякъде го лепиш двойно ще е над 60 мерта. Ако си решил да го правиш си вземи от гумената. 3.50 е на някои места, но е доста по-качествена. Дунапренената е към 1 лев 10 метра. БГ лентата е скапана(твърде мека и пореста е) докато немската е доста твърда и с много ситни мехурчета. Намира се по-трудно но цената е почти същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Поздравления колега ! Евала за снимковия материал , да има повече хора като теб да помагат и на другите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Aladin

Хвала на токива граждани кото тебе!Дано да има все повече такива хора в нашия клуб!Едно голямо браво и още по голямо благодаря за матеряла!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

лентата изолационна за прозорци ли е? не надига ли много, после сглобяването да е трудно?кажи от къде взе лента, че в практикер основно българска виждамсмятам модераторите да закачат темата към полезните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

лентата изолационна за прозорци ли е? не надига ли много, после сглобяването да е трудно?

кажи от къде взе лента, че в практикер основно българска виждам

 

смятам модераторите да закачат темата към полезните

Лентата е за прозорци. Мисля че беше Теsа . Не надига много, а седи стегнато и обира вибрациите. Ако не ви е за парите си вземетв гумена. Единия магазин е в кв. Люлин. По пътя който идва от тунела се кара, като се подминава билата. След кръстовището веднага в дясно е магазина. Другия от който аз я взех е на Красно Село. Минава се спирката на 102 към центъра, първата пряка в дясно (затворена е за коли) има на 10 метра в ляво голям магазин. До магазина има детска площатка с кончена на пружина :huh: Бих качил снимка но ми се скапа Photoshop-a и няма да можете да се ориентирате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Ето и картите

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала! аз тъкмо щях да пиша някой друг дали има проблем със шума, защото при мен над 140км/ч започва да ми шуми много и чувам вятъра в купето. невъзможно е да се слуша музика например. та явно и при мен е такъв проблема. колега, това червеното тиксо на DHL от къде го взе? много е здраво, но никъде не мога да го намеря. има го същото и във вариант "български пощи" пак е много яко, ама и от него никъде не съм виждал да се продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vektor

Првет колега,вземи сподели сега,как е шумоизолацията при скорост?При слушане на музика,има ли странични шумове?Мисля и аз да последвам,твоя пример в това начинание.Поздрави от Пловдив :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Првет колега,вземи сподели сега,как е шумоизолацията при скорост?При слушане на музика,има ли странични шумове?Мисля и аз да последвам,твоя пример в това начинание.Поздрави от Пловдив :unsure:

Ами че той си го е казал човека:

Сивика в момента мърка като нов, дори и при минаването по павета не се чува типичното дрънчене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува какви са щипките намиращи се на корите на вратите и откаде мога да си купя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува какви са щипките намиращи се на корите на вратите и откаде мога да си купя.

най-доброто място да ги намериш и да са такива каквито ти трябват - местен сервиз на Хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тоя weekend почвам същата процедура на Сивика ми 6 ген, ще гледам да снимам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го направих, за сажеление немам снимки, купих гумено оплатнение от Практикер, 3, 50 лева за 10 метра, и дунапренено още 10 за 1, 20, общо 8, 20 лева, вземах ношчета от къщи и почнах да махам кори(много лесно става на 6 тата) и ся мога да кажа че не се чува АБСОЛЪТНО никакво скърцане или тропане, колата е малко по безшумна ма наи вече ме кефи че мога да си я карам без дразнещи шумове....Мене цялата работа ми отне събота от 9 до 4 и неделя от 12 до 3, значи общо 10 часа, ама наистина си заслужава....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е можеби най ефтиния вариант..Това донапренче което еза домашни дограми лятото ще се стопи със сигорностТрябва да е нещо по здраво!Има доста видове... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...