Jump to content
freaker

Обмислям покупка на Civic 6-а генерация

Recommended Posts

Здравейте, момчета. Нов съм във форума и предварително се извинявам, ако съм объркал раздела. Предстои ми да си купя първа кола и държа да е Хонда, а Сивик 6-а генерация (японка) с 2 врати е това на което съм се спрял.. Висок съм 192, но слаб. Имах съмнения дали би ми било удобно за шофиране в тая кола и днес се качих на такава. Леко свити ми стояха краката с максимално дръпната назад седалка, но като се има предвид, че баща ми има Форд Мондео MK3, която е 2 класа отгоре.. разлика особена не намирам, в Мондеото също не мога да карам с изпънати докрай крака. Както и да е, колата ми хареса, пъргава е, спира добре.. не хлопа и тропа. Притеснява ме, че тая, която карах е 98-а, а на доста места беше тръгнала ръждата.. Като избор на двигатели.. винаги съм предпочитал по-големите.. не, защото съм състезател, а защото ми дават сигурност при изпреварванията. Тук обаче изборът ми е силно ограничен от 1.4 - 75 и 90 коня.. аз други почти не намирам по сайтовете, а и предвид факта, че бюджета ми е до към 2500.. ясно. Държа колата да е с климатик, ел стъкла и по възможност с лети джанти (по-красива ми е). Моля, ако някой от вас е обикалял по къщи.. нещо го е впечатлило.. или пък е решил да се раздели със своята да пише на лични. Не знам много за колата, затова и като първа моя такава ще се радвам да споделите нещо относно изборът ми, а в краен случай, ако имате наблюдения може да ми предложите и друг японски автомобил за сходни пари. Искрено ви БЛАГОДАРЯ! Публикувано изображение

 

П.П: И линкове към обяви можете да поствате :)

Редактирано от freaker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам един приятел, който е 1,95 и колената са му на средата на волана градско вика, че му е окей да я кара, но на извънградско няма шанс, доста неудобно е. Колите са си супер особенно за първа кола, пък и ако решиш да влагаш пари за визия или нещо друго няма да сбъркаш :), а иначе задните вежди не знам да има хонда без да е имала ръждичка там :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внасяните от Италия нямат проблем с ръждата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр. колега взех на жената такава 90кс. за мен колата е многоудобна и лека за каране ,но аз съм 1.74 , при 1,90 може да ти е трудно излизането защото ходичките за ниски коликато разход не очакваи икономия грацко 8,5-9 ,за 1.4 си е много пъргав двигатела (за мен е като спрял де :P/> защото имах б16а2 хеч 5 ) евтин за подражка , удобен ,здрав ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите, които се отзоваха. Очевидно ще ми е малка тая количка, а междувременно.. успях да си осигуря още около 2000лв, та вече мога да погледна и към Акорд 6, кола, която много харесвам... В тоя ред на мисли.. http://www.cars.bg/c466510 цената на тази кола ме смущава, а на пръв поглед изглежда просто безупречно. И ако приемем, че двигателя на Хонда е железен, то си задавам въпроса дали тази кола не е блъскана.. или пък да и е заминал съединителя.. или знам ли??Доста далеч съм от Дупница, за да тръгна само по 1 обява.. ще се радвам, ако има колеги, които са я гледали, или пък такива, които са имали вземане-даване с тая къща.. да споделят мнение.Много ви БЛАГОДАРЯ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съжалявам че използвам темата на колегата, но напълно съвпада това което исках аз да пусна, гледам едно Сивиче и ми харесва, обаче не съм много в час, освен че няма клима, други проблеми не виждам.Ето обявата...http://www.cars.bg/c108209Та ако може нещо от "съчинение по картинка".. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става машината, даже са малко парите, лично мнение. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор, утре ще я огледам пак...а възможен ли е разход от 5/100 навън, или са "шменти капели "?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 6та хеч и съм към 1,90 висок, като моята е със седалки от ВТИ, които мисля че са леко по-високи от оригиналните, тоест кофти за нашия ръст. Та колата наистина не предлага много конфорт за висок човек, особено на дълъг път. Аз непрекъснато си играя със седалката и я дигам и свалям за да се нагодя. По принцип съм решил да търся как да я сваля малко или/и да я дръпна и по-назад и мисля, че ще стане доста по-добре. Друг вариант са други седалки, например от дел сол са доста нисички, стават лесно на сивика, но на мен лично не ми харесват на визия. Аз преди време като си търсих кола, гледах една такава и момчето (което също беше височко), каза че седалките са доста по-удобни и наистина изглеждаха доста по-ниско, но не я карах за да събера впечатления.Иначе колицата като цяло е супер, и мен ми е първа кола, като си сам е пъргава, когато я напълниш като всеки малолитражен бензин е замуднява, но пък е поносимо. Най-добре си е да покараш, пробваш и както вече имаш повече кеш да скачаш на това, което ти допада повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор, утре ще я огледам пак...а възможен ли е разход от 5/100 навън, или са "шменти капели "?

И аз се чудех за тази Хонда , но ми излезе по евтина с климатик , но за съжаление няма абс и еарбек .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...