Jump to content
K1r1L

ИНФобоард Разход на гориво

Recommended Posts

Въпроса ми по точно е БЛизо ли е до реалността инфобоарда с разхода на гориво ?!?! . :blink: При настроика на инжектор цикъл 0.75-0.85 на празен ход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си направил настройките добре - около 0.4 литра на 45 литра резервоар - може да е и от колонките /основно ползвам 2 от тях/ , фактора температура го изключвам за 4 години ползване и многократно /поне два пъти в месеца/ засичане до преливане .При мен цикъла на инжекторите е 8 , 240 кубика , двигател Д14А4 .На празен ход в момента на запалване студена 2 - 5 литра на час , след достигане на нормална работна температура с пуснати фарове и вентилатор на 2, на място - 1.05 л/час , без фарове и вентилатор /само тихо касетофона / - 0.85 до 0.9 литра /час .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейМоят отговор на въпроса ти е ДА: защото всеки инфоборд се настройва конкретно за твоята кола- и чрез настройките (при модела с тъч- скрийна настройките са много по- фини от другите модели- чернобелите стар и нов). Разхода обаче много рязко се влияе от налягането на гумите- съответно от изминалия път; и по- слабо от останалите фактори.П.С. По настройките на празен ход не може да се настрои инфоборда- а по изминалите доста километри; а при разхода на празни обороти- там зависят фактори като температура на двигателя, включени допълнителни консуматори- климатик, фарове, отопляване на задно стъкло и др.Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПИтам не за друго Дава ми на Цр-вто 8.1-2 разход тоя средния и.. мисля ,че не е реално. Цикъла мисля че е настроен на (инжекторите 240цц) 7 което колата като е на газ показва 0.75-0.83 като е на бензин показва 0.79-0.85-6.ТОва без никакви включени консуматори . !Че затова събирам мнения кое колко трябва да е .

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейТръгнал си от абсолютно грешна посока: 1. Изминатият път по километраж и инфоборд трябва да са еднакви- настройват се размера/корекцията на гумите; 2. Настройва се реалният разход на гориво за по- голям пробег - доколкото си спомням циклите би трябвало да са 8, докато кубатурата трябва/ и е задължително да се променя в по- големи граници за настройване на реалният разход; 3. След като си направил горните две стъпки- моментният разход на празен ход си идва от самосебе си.Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...