Jump to content
Guest Magnum

Показания на километража

Recommended Posts

Guest Magnum

Всичко тръгна от темата "Назлобяване, кой колко го може", но не исках да я възраждам, за това пиша в нова тема.Гледаме си показанията на километража, и си мислим, че караме много бързо. Обаче реалната скорост далеч не е такава.Ето конкретен пример от руският интернет, където на всяка кола и засичат скоростомера със калибриран радар. Така че лъжа не може да има:Вижте първата таблица (тук)При 40 км/ч нещата са точни. Обаче при 180 показвани, реалните са с 11 по-малко, към 6% грешка.Аз бях дал един калкулатор, където всеки сам може да си сметне точността на показанията, КалкулаторПри мен какво излиза:при 1000 оборота (на 5та) са ми 34 км/ч - точно толкова показвапри 2000 оборота са 68 - пак точно показвапри 3000 стават 102, показва по-скоро 104при 4000 би трябвало да са 136 ама показва 140 вечепри 5000 трябва да са 170, показва 180при 5500 оборота съм точно на 200 км/чОбаче по сметките, при 550 оборота, съм със 188 км/ч. 12 км/ч разлика, или пак към 6%Да подкрепя твърдението ми с още факти, работил съм за авто производители, правехме табла. И там по CAN (мрежата) идва една скорост, ние по един алгоритъм добавяме грешка, и на екрана и на цифровият дисплей се показва друга скорост. Така че, със сигурност, има заложена грешка в самият километраж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Така е.това наистина е известен факт за всички километражи на всички марки коли.друг вапрос е обаче кои или коя марка автомобили е с най-точните километражи.едно време като си купувах "Автомобилен Магазин Беда" в него имаше точно такива замервания за някои коли.там даже измерваха и точността на одометъра.на дистанция от точно 1 км. измерват колко км. ще покаже одометарът на колата.доколкото ми е известно БМВ са с едни от най-точните километражи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

на мен на акорда 90 км/4 са ми равни на 85км/4 ;) може би с годините има... някоинеизправности на руските автомобили пък дават 12 % -грещка ако не се лъжа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

На мойта 5-та ген можеби от годинките послъгва но на 6-та ген километража е супер точен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

но на 6-та ген километража е супер точен!

те хората пишат, ама чукча не читател, чукча писател.9 км/ч разлика при 180км/ч, не ми се струва 'супер-точен'http://www.autoreview.ru/tests/honda_13/normal3.htmИ това е за 6то поколение, VTi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

но на 6-та ген километража е супер точен!

те хората пишат, ама чукча не читател, чукча писател.9 км/ч разлика при 180км/ч, не ми се струва 'супер-точен'http://www.autoreview.ru/tests/honda_13/normal3.htmИ това е за 6то поколение, VTi
Ма ти много си ги разбирал тия работи.За ралика от тебе аз не гледам сайтове, а я карам чат пат тая кола. ;) Километража го засичам спрямо оборотомера.5-та при 2000рпм е 60км/ч, при 4000 120 и при 6000 показа 180 точно без грам отклонение или можеби една идея преди 180.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso
Отговорено (Редактирано)

но на 6-та ген километража е супер точен!

те хората пишат, ама чукча не читател, чукча писател.
За ралика от тебе аз не гледам сайтове, а я карам чат пат тая кола. ;)
;);););) Малий как сте се разгорещили.Бе кво толкова 9км в час аз на мойта колица кат смених гумите с по високи т.е. 14 цола и на 65 високи нещо по бърза стана ;)(бъзик) ама чак да засичам и да меря и + 9 да са само да няма чичко полицай ;) наблизо дето да кърти фаянс в пространството. И после да ми ;) глупости на главата. ;) Иначе си карам и не се задълбочавам, чак толкова много. Редактирано от Victor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

да са само да няма чичко полицай ;) наблизо дето да кърти фаянс в пространството. И после да ми ;) глупости на главата. ;) Иначе си карам и не се задълбочавам, чак толкова много.

Споко, на мен точно заради по-високи гуми последния път ми спраскаха 5 лева за 14 км отклонение, а тъпия километраж показваше 60 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...