Jump to content
Silvergreen

Питане за стрелката за нивото на бензин

Recommended Posts

Колеги, преди два дни без да искам бутнах стрелката за бензина леко нагоре, докато я боядисвах и сега имам съмнения, че не работи. След като я върнах пак на старото място (почти до "Е"), карах още ден, два лампата започна да свети постоянно и аз капнах 20 кинта бензин, около 7 литра, интересното е че ми се струва че стрелката не е мръднала. Като ги смятам 7л + около 4-5л идва 11-12 литра което си е четвърт резервоар. Единия вариант е пак да наливам бензин, другия е да я чакам да падне , защото сега се намира една идея над червеното.Има ли вероятност според вас да съм я прецакал, защото четох че много лесно се разваляла? Също така ме интересува, ако откача буксите на таблото, и я преместя пак , при включване , дали ще отчете реално и ще се покачи до където трябва, т.е. може ли да се настройва по някакъв начин.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами капваш за 100 кинта 40литра и ако се качи догоре, значи е ок. Как да гадаем сега кво се е случило :cool:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не просто има значение кога си сипал 20 кинтта дали е била в резерва или в дълбока резерва :) пробвай както колегата ти каза сложи повечко бензин.Но според мен не си я прецакал аз също съм пръскал стрелки многократно и съм ги местил но съм нямал проблеми; :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я мести по никакъв начин, защото ако не си я прецакал, то със сигурност ще го направиш ако си играеш. Според мен също не си я окотил, просто както каза колегата наистина има значение кога си налял 20-те кинта. При мен например не пада равномерно нивото. Има си позиции които си ги знам, когато не мърда 50 км и след това рязко пада следващите 50.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стелката играе ролята на потинциометър, какъвто импулс и подаде нивомера в резервоара там отива. Ако искаш я вдигни до горе на ръка, като закачиш таблото пак си отива до кадето я намести нивомера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи ще трябва още бензинец да капнешПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред, не е прецакана. Колега Marchev сигурен ли си за това което писа, т.е. не се налага регулиране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да я регулираш. Сменяли сме табла и не е имало проблеми, след закачане стрелката си отива според нивомера;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ми стана ясно коя генерация ти е сивика, но ако ти е лесно свалянето на нивомера - свали го и го премести на ръка. По този начин не е необходимо да сипваш бензин за по-голяма сума. Ако е труден демонтажа/монтажа пробвай да свържеш подходящ потенциометър с необходимото съпротивление към куплунга за нивомера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма нужда от регулиране стрелката. Може да ти се наложи само ако сваляш двата уреда за гориво и охладителна течност от самото табло там дето се развиват болтчетата им отзад. Аз мойте така ги свалях веднъж и при завиването ги затегнах повече и сега ми се измести стрелката малко нагоре. Та поуката е внимавай при демонтаж и монтаж с каква сила ги завиваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...