Jump to content
palu

8 ген. , направих да светят фаровете при завъртане на ключа

Recommended Posts

Колеги, понеже все забравям да си пусна фаровете,а не ми се дават 120 лв за модул, лепнах малко изолирбанд и така закрих датчика за светлината и колата си - мисли, че е постоянно тъмно. И съм оставил на ауто за фаровете и светват веднага като врътна ключа. Въпросът ми е проблем ли е за фаровете да светят при запалването на двигателят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е правилният и препоръчителен начин определено.Много коли със светлинни сензори, които не са произведени за страни със задължителни светлини имат софт-опция за такава, но и това както с модула е свързано с даване на пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шефът ми кара акорд 2008 .. и кара така от 2 години .. и не е имал проблем ... ( с изключение на това че крушката свети по дълго време и следователно по често ще се сменя .. )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление на сивика няма софтуерна опция да се направи да светят постоянно фаровете на ауто, иначе бих го направил, но то ще е 20-30 лв, не 120. иначе ако се сложи модул фаровете след запалването ли ще светват или като се врътне клучът?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че намериш кой да ти го изпълни и монтира без да унищожи нищо: заповядай! :)

 

-просто

-работи

-елементи на цената на кутия цигари

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде точно се намира този датчик за светлината?

В случай, че намериш кой да ти го изпълни и монтира без да унищожи нищо: заповядай! Публикувано изображение

 

-просто

-работи

-елементи на цената на кутия цигари

 

 

Публикувано изображение

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ллооолл 120 лв, че да няма функция :"святкане на фарове с пляскане с ръце"..... много кинти, търси от другаде и правилния човек ;) иначе идеята за изолирбанд кърти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук може да си намериш подходящ модул http://cardrl.eu/ и аз мога да ти обясня как се връзва супер лесно в купето при бушоните. Единствено тези функции coming home и leaving home са по-сложни, но може и просто да не ги използваш. А колкото до лепенката върху сензора за светлина.... Не е много добро решение, тъй като при определен ъгъл на падане на светлината върху стъклото, може сензора да улови светлина и да се получи леко прекъсване на фаровете, което при доста хора е довело до проблеми със сензора или електрониката. Най-добрият вариант е този с модула.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук може да си намериш подходящ модул http://cardrl.eu/ и аз мога да ти обясня как се връзва супер лесно в купето при бушоните. Единствено тези функции coming home и leaving home са по-сложни, но може и просто да не ги използваш. А колкото до лепенката върху сензора за светлина.... Не е много добро решение, тъй като при определен ъгъл на падане на светлината върху стъклото, може сензора да улови светлина и да се получи леко прекъсване на фаровете, което при доста хора е довело до проблеми със сензора или електрониката. Най-добрият вариант е този с модула.

Няма нищо сложно няма в тези функции. Връзваш си кабелчетата както е описано по схемата и се наслаждаваш на екстрата ;)Аз съм с такъв модул вече 2г. и половина. Работи безотказно. Напълно забравяш, че трябва да пускаш фарове през деня. В началото се заслушвах дали ще издаде звук модула, че е заработил. Сега вече и това не слушам. Кофти е като се кача на друга кола, че и там забравям да включвам фарове през деня. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я ми обясни къде точно върза кабелчето за сигнала при отключване и заключване. Защото точно това се използва при Coming Home и Leaving home. А иначе функцията за дневните светлини наистина е много удобна.. толкова, че и аз замалко да изям глоба с една друга кола, понеже все забравях да си пусна фаровете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я ми обясни къде точно върза кабелчето за сигнала при отключване и заключване. Защото точно това се използва при Coming Home и Leaving home. А иначе функцията за дневните светлини наистина е много удобна.. толкова, че и аз замалко да изям глоба с една друга кола, понеже все забравях да си пусна фаровете Публикувано изображение

 

Не познавам модела за да ти дам конкретен отговор.Вероятно от машинката за централното. Или от модула за алармата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) еми да, ама аз се интересувах за този модел и не е толкова лесно :). Кое е това кабелче, къде е и така нататък... затова за незапознатите като мен... нека да не очакват пълната рекламирана функционалност от модула. Върши си работата за дневните светлини страхотно и се връзва към бушониерата в купето много елементарно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение еми да, ама аз се интересувах за този модел и не е толкова лесно Публикувано изображение. Кое е това кабелче, къде е и така нататък... затова за незапознатите като мен... нека да не очакват пълната рекламирана функционалност от модула. Върши си работата за дневните светлини страхотно и се връзва към бушониерата в купето много елементарно.

 

Значи не ти го е свързал правилният човек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е приемлива цена за модол, не тия 120 лв дето искат в хонда. мерси много колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...