Jump to content
Хюпи

Вибрация на HR-V

Recommended Posts

Здравейте колеги. От една година карам HR-V. До сега никакви проблеми, но от известно време има вибрации на купето при натоварване на двигателя. При отпускане на газта, вибрациите изчезват. Имаше скъсани тампони на двигателя, горед от към акомулатора и долен над гредата. Смених и задния долен на диференциала и горните на магарето на диференциала. Вибрациите намаляха, но не изчезнаха съвсем. Най осезаеми са м/у 80 и 100 км/ч. Подобни вибрации се появяват и при дърпане на ръчна и по слаби при натискане на крачна. Дайте някакво мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От една година карам HR-V. До сега никакви проблеми, но от известно време има вибрации на купето при натоварване на двигателя. При отпускане на газта, вибрациите изчезват. Имаше скъсани тампони на двигателя, горед от към акомулатора и долен над гредата. Смених и задния долен на диференциала и горните на магарето на диференциала. Вибрациите намаляха, но не изчезнаха съвсем. Най осезаеми са м/у 80 и 100 км/ч. Подобни вибрации се появяват и при дърпане на ръчна и по слаби при натискане на крачна. Дайте някакво мнение.

Не разбрах при дърпане на ръчна , когато колата е на място ли? Провери ли гумите може от тях да има вибрации при тази скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От една година карам HR-V. До сега никакви проблеми, но от известно време има вибрации на купето при натоварване на двигателя. При отпускане на газта, вибрациите изчезват. Имаше скъсани тампони на двигателя, горед от към акомулатора и долен над гредата. Смених и задния долен на диференциала и горните на магарето на диференциала. Вибрациите намаляха, но не изчезнаха съвсем. Най осезаеми са м/у 80 и 100 км/ч. Подобни вибрации се появяват и при дърпане на ръчна и по слаби при натискане на крачна. Дайте някакво мнение.

Не разбрах при дърпане на ръчна , когато колата е на място ли? Провери ли гумите може от тях да има вибрации при тази скорост.
Когато колата е в движение и се дърпа леко ръчната, се появяват вибрациите. Не е от гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mммм при 4х4 не можеш да дърпаш ръчна в движение.При тая скорост се получават вибрации при 7-8 гр. дисбаланс в някоя гума.АКо там всичко е наред можеш да провериш кардана и каретата,както и задните барабани за износване.Последно Хондата може да се дигне на 4 точков повдигач и вече да се слуша/наблудава,но до 30км/час максимум с увиснали полуоски!!!!!!Аз имам подобна мизерия на 127 км в час и не мога да го открия,но знам ,че рано или късно ще се влощи и ще го хвана :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен хубаво е да си провериш каретата на кардана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...