Jump to content
manch

Губи антифриз

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам нужда от съвет. Колата губи антифриз, хванах го, че прелива от разширителния съд естествено се насочих към капачката на радиатора. Смених я с оригинална от USA от Пешо, уви същата работа при по-голямо натоварване изхвърля всичко през разширителния съд. Пробвах с капачка от колега същата работа. При смяната на капачките забелязах нещо странно на гърловината на радиатора, има като разтопено,разядено не знам както точно да го определя затова съм го снимал.ЦЪКЦЪКНякой има ли идея от какво може да е и дали е причината капачката да не си върши работата.За да знам дали да се захващам с смяна на радиатор, че съм и на море :)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката ти не уплътнява и съответно се губи целия смисъл от клапаните в нея, водата спокойно си излиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и аз така смятам, но от какво е станала така гърловината ми е въпроса?Малко допълнение, термостата си работи добре, първо единия маркуч само е топъл после и другия, перката си се включва нормално. Сега я напънах малко на връщане от Созопол като спрях и отворих разширителния съд беше почти до ръбчето да започне да прелива. Маркучите са си нормално меки като и подавам газ няма бълбукане и мехурчета в съда.Водната помпа е сменена преди 10хил. км. Дали да се захващам със смяна на радиатора или директно да се насоча към гарнитура на глава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в гърловината както каза колегата в никакъв случай там не може да уплътни капачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същия проблем, изхвърляше ми антифриза през казанчето, Смених капачката и нещата уж се оправиха, но започна да избива през блока и тогава ми стана ясно че е гарнитура на главата + това имаше и мехурчета. Смених я гарнитурата и сега вече година нямам проблем. Но при теб щом няма мехурчета и продължава да хвърля през казанчето може би наистина е проблем гърловината на радиатора ти, щом е разядено и новата капачка явно не може да уплътни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, смених радиатора и всичко е ОК, както предположихме просто капачката не затваря системата и при по-сериозно натоварване извира през казанчето. Проблема е решен. Но все пак съм любопитен как се е прецакала гърловината на радиатора, ако някой има идея.Поздрави

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...