Jump to content
J's Racing BB8

Трудно влизат скоростите.

Recommended Posts

Здравейте!Трудно ми влизат скоростите даже много трудно вече.Ситуацията е таква винаги са си влизали малко трудно но сега започнаха доста трудно да влизат.Долях масло защото имам малък теч но даже не беше загубила повече от 20гр.малко се оправи но днес пак започнаха да влизат трудно.Докато е студена и държи високи обороти не мога да включа на никаква скорост ако натисна по силно влизат но хъркат гадно и все едно влизат като на газка...цялата кола се разтрисва а за задната направо забравям хърка много и не влиза.Когато загрее влизат без да хъркат но пак доста трудно.Задната понякога като влиза пак си хърка малко.Проблемите които аз забелязах:1-Вие ми някакъв лагер-до колкото четох от форума,е лагер на първичния вал(когато натисна съединителя спира но постепенно намаля)знам,че този лагер издържа много имал съм три хонди на всички виеха малко но на сегашната се чува колкото двигателя.Когато набирам на 1-ва вие повече от двигателя.2-Когато е студена се чува едно свирене и странен звук като скърцане виене присвирване не мога да го обясня нещо като ремък но по отвратително :D и когато обера луфта на педала на съединителя спира,само като си подпра крака на педала и спира.3-Имам голям луфт в скоростния лост и си мисля,че точно там може да е проблема?4-съединителя не съм го сменял и не приплъзва отделя горе,скоро сменях долна помпа защото протече,течноста е нова всичко е нормално там.Когато на светофара вкарам рязко първа пак хърка.Имам прътове от 6-та ген хеч.дали ще станат на 5 ген хеч?Там нали има някакви тампончета и каренца?Колата е сивик 5 ген хеч.Д13б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече от луфтовете по прътовете. Няма как да вкараш нормално на предавка с луфтове.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си смениш съединителя и с тези луфтове няма да имаш проблеми с включването на скоростите

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа,че много лесно излизат.Мога да изключа всяка скорост без съединител и без никакво усилие без да хърка нищо.... просто дърпам или бутам леко скоростия лост и си излиза се едно не е влязла....Един път и ми е излизала на 1-ва докато я нацепвах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6 месеца един пише как си е решил проблема :dry: Явно си имал голям луфт в тампона на опорната щанга, както и на още поне две места, за които се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...