Jump to content
Guest maccaron

1.5 двигател

Recommended Posts

Guest maccaron

Какво ли не изчетох, но предпочитам да получа мнение от хора, които директно са си имали работа с този двигател.Става въпрос за двигател 1.5 на 5г. - 94 год. Въпроса ми е дали да си взема 95г. - 1.4 или 94г. - 1.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Какво ли не изчетох, но предпочитам да получа мнение от хора, които директно са си имали работа с този двигател.Става въпрос за двигател 1.5 на 5г. - 94 год. Въпроса ми е дали да си взема 95г. - 1.4 или 94г. - 1.5

не е ли по-добре да вземеш по-запазената кола/двигател? Пък и 1.5 може да е различни двигатели - пълна инжекция, моно, в-тек ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

Ами какво да ти кажа, аз като си взимах моята бях решил да е 1,5. И само ако е някаква ама без забележка да е евентуално 1,3. Все пак има си разлика във вървежа, 15к.с. са си 15к.с. Има разлика и в парите 1,3-то като цяло са по-евтинки на пазара. Вероятно се чудиш, защо ти говория за 1,3, а не както ти каза 1,4 - просто защото такъв мотор на 5г. не се слага. И както много пъти съм писал - незнайно защо (по-хубаво звучи или незнам вече) търговците си ги нарочват 1,3тата за 1,4! Та така, иначе 1,4 мотори си има, само че се слагат на 4-та и на 6-та и т.н. генерация, но не и на 5-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Здравей ,преди 1 месец и аз бях в търсене на 5 генетация Civic и се спрях на 1,5 двигател D15B2.Пробвах и 1,3 ,но 1,5 се оказа значително по пъргав!Но наистина ,ако колата с 1,3 е по-запазена.....смятай ,че 75 коня са напълно достатъчни за лекичката хонда.Все пак относно D15B2,смятам че е превъзходен :D ,вярвам много колеги са на същтото мнение.Успех :D:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The Pit Bull

Става въпрос за двигател 1.5 на 5г. - 94 год. Въпроса ми е дали да си взема 95г. - 1.4 или 94г. - 1.5EEEE...Много ясно 1.5 е за предпочитане.Икономичен е като 1.4 А е доста по Паргаф ,Спокойно може да се Дървиш на 1.8 GTI , GSI :D:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAD DOG

Между тия двата - 1.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

взимай 1.5 и не се чуди че после да не правиш като мен планове как да замениш 1.3 с по-голям :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Бате зимай 1.5 яко се пьржат да знаеш :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaXo

А кой от 2та 1.5 е по-добър като вървеж ... понеже за разход ми е ясно!Обаче тоз моно-то по-кораво ли върви в ниските от този с по-рошавите валове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

А кой от 2та 1.5 е по-добър като вървеж ... понеже за разход ми е ясно!Обаче тоз моно-то по-кораво ли върви в ниските от този с по-рошавите валове?

единия си е моно инжекция .....другия е VTEC-E демек икономичен и май излиза че моното е по вървежно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

не е фрапираща разликата,но както казват "всичко е от значение" :fun: - определено моното :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

взимай 1.5 и не се чуди че после да не правиш като мен планове как да замениш 1.3 с по-голям :drunk:

Подкрепям напълно. Апетитът идва с хапката казват. И при мен е така. Великолепен двигател ама - 1.4 :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_I_T_A_K_A

Колега, аз съм с 1.5 и съм МНОГО доволен и смятам,че ако избереш точно този двигател и ти ще бъдеш много доволен от него :lol: Успех с решението и дано сме били полезни :bg: и да не пропуснеш да кажеш на кои се спря в крайна сметка :hondarulez:

Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Определено 1.5-цата аз на моята (D15B3) съм и навъртял 100-тина хиляди вече и трябва да ти кажа че за 1.5 показва доста добри динамични показатели спрямо съизмерими като конски сили двигатели (визирам 1.8 - 90 кс.) или нещо от сорта доста е по пъргав!А да не забравя да спомена че моят все пак е карбуратор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...