Jump to content
Ryuugan

ПТП

Recommended Posts

Бързо и ясно. Има ли къде да намеря при птп колко точки се отнемат и каква глоба се налага на виновника?ПП: Явно има флууд контрол на търсачката, който е абсолютно дразнещ, особено когато човек трябва да чака няколко минути и да няма един намерен резултат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Който поради движение с несъобразена скорост, неспазване на дистанция или нарушение по ал. 1 причини пътнотранспортно произшествие, се наказва с глоба от 100 до 200 лв., ако деянието не съставлява престъпление.

Ако не съм изпуснал нещо, за точки не се споменава. Интересно ми е "от 100 до 200" какво значи. Смисъл, ясно какво значи, по-скоро от какво зависи размера на глобата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зависи от това какъв шофьор си. Ако имаш глоби преди това, е предпоставка за увеличаване на санкцията.Естествено, паричната санкция зависи и от фактите по инцидента. Обикновено се обявява минималният размер на глобата.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 точки и 200 кинта обикновено лепват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мен ми лишиха със 100лв по тази разпоредба, като имаш предвид, че бях само с глоби за неправилно паркиране. Със сигурност ако имаш други нарушения свързани с превишаване на максималната скорост, то санкцията ще е над минимума. Ако приемем, че повечето имат написани актове за скорост, то тогава мога да се съглася, че обикновено глобата е на стойност 200 лв.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За точки не се претесняваи колега, няма да ти вземат но, парички със сигурност. Държавата няма пари и цоца от където може, не е в неин интерес да ти взима точки и в следствие на това и книжката (ако не си пил де). Редовно ми идват честитки за скорост, до сега е трябвало да ми вземат книжката но, с парите е друг въпрос. От 20км нагоре при това извън градско сметката ще ти е 100 лева а и може да минеш 200лева . При ПТП-то е същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка,току що проведен разговор,с офицера от КАТ-Кз,който налага глобите по АУАН,за каквото и да било-Отговора-Пари,от 100-200,точките,преди са били 9,сега май са намалени на 4,ама казва,че системата автоматично ги отнема и не може да ми каже дали са още 9 или 4...Паричната глоба не зависи толква от шоферското ти минало,а от причината за ПТП-несъобразена скорост,неправилна маневра,неспазване на дистанция и др.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Случайно ми направи впечатление, че дойде втори екип в цивилен автомобил и явно правиха някакви справки. Случайно ги чух единия да задава въпрос "А фишове и глоби?" и другият каза "Не, не.".Както и да е, сигурно през сайта на КАТ може да се види информация за глобите, ако не - приготвям се за най-лошото и се надявам на най-доброто.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За неспазване на дистанция (преди 3години се блъснах в един инструктор), като преди това имах 3 акта: за без колан 2бр. и за превишена скорост 1бр, ми взеха 3т. и 100лв. акт. На един приятел му писаха акт само за 100лв. без точки, но той се обърна с буса и нямаше пострадали други автомобили. Така че предполагам е 100лв. и най-много 3т.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.Да споделя и моя горчив опит (макар че е малко в страни от темата). Бях паркирал служебната кола на зелена зона в София. Малка част от автомобила беше застъпила знак маркиращ място за инвалид. Когато се върнах за колата съответно я беше вдигнал паяк. За наказателният паркинг платих 64 лв. и съответно ми написаха акт за паркиране на инвалидно място. Акта ми струваше 200 лв.Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика как слагат глобата, ако е на кеф тоя дето я пише слага 100 лева ако ли не удря тавана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...